Tiesa.com   |   BBC inf.   |   2017-09-06

Pabėgėlių neįsileidusioms šalims – ES antausis

  
Pabėgėlių neįsileidusioms šalims – ES antausis
© Flickr nuotr.
Pabėgėliai įžiebė nesutarimus tarp ES valstybių.
Su kvotomis nesutiko Vengrija, Slovakija, Čekija ir Rumunija, jas palaikė ir Lenkija

Trečiadienį aukščiausią galią Europoje turintis teismas atmetė kelių Europos Sąjungos valstybių reikalavimus nepriimti pabėgėlių, kuriuos delegavo bendrija.

Prieš porą metų ES nutarė, kad valstybės narės priglaus nustatytą skaičių pabėgėlių iš neramumų kamuojamų pasaulio dalių, kiekvienai šaliai buvo nustatytos kvotos – įsipareigojimai, kiek žmonių teks priglausti ir savo lėšomis suteikti antrą šansą gyvenimui.
Pagal šią schemą, ES narės turėjo priglausti 160 tūkst. pabėgėlių, pasiekusių Italijos ir Graikijos krantus, tačiau iki šios dienos jų priimta tik 28 tūkst.
 
Su kvotomis nesutiko Vengrija (kvota – 1294), Slovakija (802), Čekija ir Rumunija, kurios prieš tokį sprendimą balsavo, jas palaikė ir Lenkija. Dėl to ES šioms narėms pagrasino milžiniškomis baudomis, tačiau jos susivienijo ir kartu kreipėsi į Europos teisingumo teismą, kurio paprašė naikinti bloko sprendimą dėl kvotų. Jos savo prašymus pagrindė baime dėl saugumo – esą su pabėgėliais šalyse įsikurs ir ekstremalūs islamistai.
 
Tačiau jų prašymas buvo atmestas priminus, kad ES sprendimą vykdyti privaloma. Teismas priminė, kad dėl savo įsipareigojimų nevykdančių narių kenčia kitos ES šalys, tokios kaip Italija ir Graikija, kuriose iki šiol susikaupė daugiausiai pabėgėlių.
 
Kita vertus, patys pabėgėliai ne visada linkę likti šalyse, į kurias jie siunčiami – jiems kai kurios valstybės tampa tik tranzitinėmis teritorijomis į Vakarų Europą, kurioje pragyvenimo lygis yra aukštesnis.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, pabėgėliai, kvotos

Komentarai

Naujausi straipsniai