Tiesa.com   |   2015-03-04

Norvegų gydytojai: dėl tymų grįžimo kalti tėvai

  
Norvegų gydytojai: dėl tymų grįžimo kalti tėvai Pasak medikų, tėvai turėtų suprasti, jog neskiepydami vaikų, rizikuoja jų gyvybėmis.
Tymų protrūkis užfiksuotas ne vienoje šalyje: D. Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, taip pat ir Norvegijoje.

Tymams ir kitoms ligoms gąsdinant Europą, tradicinės medicinos atstovai vis garsiau reiškia savo nerimą, kad ligos, kuriomis jau ne vienerius metus vaikai nesirgdavo, grįžta su nauja jėga. Norvegija ne išimtis. Atlikus vaikų turinčių Norvegijos gyventojų apklausą paaiškėjo, kad daugiau nei 18 proc. Norvegijoje gyvenančių ir vaikus auginančių tėvų atsisakė skiepų, nes bijo jų sukeliamo šalutinio poveikio.

Dar daugiau tėvų, kurių amžius vyruoja nuo 45 iki 65 metų, yra įsitikinę, kad vaikų skiepyti nereikia, nes vakcinos atžalų sveikatai gali padaryti nepataisomą žalą.
Komentuodamas apklausos rezultatus Norvegijos sveikatos ministras Bent‘asHoie‘is teigė esantis labai susirūpinęs dėl tokio tėvų požiūrio, tačiau jam dar neramiau dėl to, kad reikia greitai surasti naujus ir efektyvius būdus, kaip kovoti su grįžtančiomis pavojingomis ligomis.“Esu susirūpinęs dėl to, kad nemaža dalis tėvų nusistatę prieš skiepus. Negana to, didžioji jų dalis tiki kaimynų ir draugų pasakojimais ar priimdami sprendimą neskiepyti savo vaiką tesiremia nuogirdomis, tačiau visiškai ignoruoja medikų bendruomenės patarimus“, - susipažinęs su apklausos rezultatai kalbėjo ministras.
 
Jam antrino ir Britt‘asWolden‘as, Visuomenės sveikatos instituto atstovas. Jo nuomone, vaikų neskiepijimas kelia gerokai didesnę riziką mažųjų gyventojų sveikatai nei skiepai, kurių šalutinis poveikis pasireiškia toli gražu ne visiems paskiepytiems vaikams ir didžiajai daliai nepadaro žalos sveikatai.
 
 
„Tiesa“ jau rašė, kad tymų protrūkis užfiksuotas ne vienoje šalyje: D. Britanijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, taip pat ir Norvegijoje.
Pasaulio sveikatos organizacija yra paskelbusi, kad praėjusiais metais buvo užregistruoti net 22 tūkst. tymų ligos atvejai. Tai didžiausios ligos protrūkis šiais laikais. Medikai dėl to labiausiai kaltina tėvus, kurių vaikai nebuvo skiepijami privalomais skiepais, taigi ir nuo tymų.
 
 
  

Žymos: Norvegija, Ligos, Epidemija

Komentarai

Naujausi straipsniai