Tiesa.com inf.   |   2011-11-21

Norvegijos skerdikas A.Breivikas turėjo daugiau taikinių

  
Norvegijos skerdikas A.Breivikas turėjo daugiau taikinių A.Breivikas ketino žudyti tuos, kurie pritarė imigracijai į Norvegiją.

Apklausos metu norvegų teroristas Andersas Breivikas policijai prisipažino turėjęs dar keletą taikinių, kuriuos ruošėsi atakuoti. Prisipažinimo metu A.Breivikas papasakojo, jog jis buvo suplanavęs paimti vyriausybės atstovus įkaitais, o tada juos nužudyti kankindamas, rašė newsinenglish.no.

Policija aiškinasi, kas galėjo nutekinti šią informacija, nes A.Breiviko prisipažinimas buvo išspausdintas kaip laikraščio „VG“ priedas ir sudarė 11 puslapių. Vieša apklausos publikacija sukėlė teisėsaugos atstovų bei visuomenės pasipiktinimo bangą.
Prisipažinime minima, jog Breivikas tikėjosi, kad jo padėta galinga bomba sprogdama sunaikins ministro pirmininko bei teisės ministro kabinetus. Sužinoję šią policijos itin slėptą informaciją, vyriausybės nariai sunerimo, juk teroristas turėjo bendrininkų. Nesaugu manyti, kad jo galimi bendrininkai nemėgins įvykdyti nepasisekusių planų.
 
 
Taip pat A.Breivikas turėjo tris asmeninius taikinius, kuriuos pats pavadino „A kategorijos išdavikai“. Šie trys asmenys buvo teroristo nusižiūrėti dėl savo asmeninės nuomonės apie imigraciją. Sąraše puikavosi užsienio ministro Jonas Gahr Støre, buvusio ministro pirmininko Gro Harlem Brundtlando bei Leiboristų jaunimo organizacijos vadovo Eskil Pederseno pavardės. Visi į prisipažinimą įtraukti taikiniai buvo tiesiogiai susiję su A.Breiviko požiūriu į visuomenę bei jos santvarką, tad policija šiuo metu tikrina ar nesama Breiviko vardu veikiančių asmenų.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai