2011-06-21

Norvegijos miestai – tarp brangiausių pasaulyje

  
Norvegijos miestai – tarp brangiausių pasaulyje Stamvargenas per kelis dešimtmečius pasikeitė neatpažįstamai.

Norvegijos sostinė Oslas ir naftininkų miestas Stavangeris yra tarp dešimties brangiausių pasaulio miestų. Tarptautinės žmogiškųjų išteklių organizacijos ECA sudarytame sąraše Oslas užėmė antrą vietą, Stavangeris – ketvirtą. Brangiausiu pasaulio miestu pripažintas Japonijos sostinė Tokijas.

„Bloomberg Business Week“ paskelbtas sąrašas buvo sudarytas įvertinant prekių ir paslaugų kainas skirtinguose miestuose. Išlaidos būstui ir komunalinėms paslaugoms nebuvo vertinimo kriterijai.
Sąrašo sudarytojų teigimu, Osle „lengvi pietūs“ kainuoja apie 45 JAV dolerius. Stavangeryje toks pats patiekalas atsieina apie 32 JAV dolerius. Norvegijos naftos sostine tituluojamo Stavangerio įtraukimas į brangiausių miestų dešimtuką stebina dėl to, kad jis visai neseniai dar buvo niekuo neišsiskiriantis žvejų miestas. Dabar jame įsikūrusios didžiausios šalies naftos bendrovės.
 
Brangiausių miestų dešimtuke yra dar trys Japonijos miestai: Nagoja (3 vieta), Jokahama (5 vieta) bei Kobe (9 vieta); taip pat trys Šveicarijos miestai: Ciurichas (6 vieta), Ženeva (8 vieta) ir Bernas (10 vieta).
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai