Tiesa.com   |   thelocal.no   |   2014-09-04

Norvegijos galvos skausmas – nelegalai

  
Norvegijos galvos skausmas – nelegalai Skaičiuojama, kad Norvegijoje – 15 tūkst. nelegaliai gyvenančių žmonių.

Norvegija – viena tų šalių, kuri kovoja su nelegaliais imigrantais. Skaičiuojama, kad jų skaičius dabar siekia 15 tūkst. Kaip pranešė portalas Thelocal.no, būtent tiek žmonių Norvegijos migracijos tarnyba dėl įvairių šalies įstatymų pažeidimų buvo nurodžiusi išvykti iš šalies, tačiau jie to nepadarė.

 Ekspertų teigimu, tokia situacija ne tik byloja apie skylėtą sistemą, bet ir saugumą bei kitokias problemas, kurias jau netolimoje ateityje greičiausiai turės spręsti policija. Penki tūkstančiai žmonių prašo Norvegijos prieglobsčio ir nors prašymas jį suteikti jau buvo ne vieną kartą atmestas, žmonės vis dar tikisi jį gauti ir vis iš naujo pildo dokumentus.
Daugiau nei penki šimtai iš 15 tūkst. yra kriminaliniai nusikaltėliai, kurie buvo bausti už vienokius ar kitokius nusikaltimus ir turėjo būti deportuoti iš šalies. Tačiau norvegų pareigūnams baisiausiai dar dėl devynių tūkstančių žmonių apie kuriuos neturima pakankamai informacijos. Spėjama, kad jie nepaliko šalies ir verčiasi nelegaliais darbais arba dar blogiau – vykdo nusikaltimus.
 
Tiesa, žmogaus teisių gynėjai nesutiko su tokia pozicija. Jų manymu, tai, kad žmonės nusižengė vienam įstatymui ir neišvyko iš Norvegijos, kaip jiems buvo nurodyta, dar nereiškia, kad jie verčiasi neteisėta veikla ar daro kitus nusižengimus.
 
  

Žymos: Norvegija, imigracija

Komentarai

Naujausi straipsniai