Tiesa.com inf.   |   2011-08-31

Norvegija traukia imigrantus iš viso pasaulio

  
Norvegija traukia imigrantus iš viso pasaulio Norvegijoje sunkiausiai įsitvirtinti imigrantams iš Afganistano, Eritrėjos, Somalio.

Skandinavija jau ne vienerius metus galimybėmis užsidirbti ir susikurti geresnį gyvenimą vilioja lietuvius ir kitų šalių gyventojus. Pastaruoju metu jų skaičius dar labiau išaugo. Norvegai paskaičiavo, kad praėjusiais metais imigrantų skaičius siekė apie 50 tūkst. Daug žmonių atvažiavo iš ES, JAV, Kanados, Australijos, Naujosios Zelandijos ir beveik visų jų tikslas buvo vienas – susirasti darbą.

Norvegijos finansinė krizė nepalietė labai smarkiai, tad kol ES išgyvena sunkius laikus, žmonės bando įsikurti šioje Skandinavijos šalyje. Daugiausiai imigrantų sulaukiama iš Lenkijos. Praėjusiais metais į Novergiją atvykusiųjų skaičius iš šios šalies siekė virš dešimt tūkstančių. Didžioji jų dalis turi leidimus dirbti. Antri pagal dirbti atvykstančiųjų skaičių – lietuviai, po to – vokiečiai ir latviai.
Būtent šių valstybių piliečiai ir sudaro kritinę imigrantų masę. Susirasti darbą ir įsikurti Norvegijoje, atvykus ne iš ES, pakankamai sunku. Remiantis pateiktais duomenimis, Australijos, Naujosios Zelandijos, JAV ir Kanados piliečiai dažnai atvyksta pas giminaičius ar susituokia su Norvegijos piliečiu ir apsigyvena šalyje.
 
Norvegijos atsakingos tarnybos tvirtina, kad europiečiams leidimai dirbti suteikiami lengvai. Daugiausiai jų atmesta imigrantams iš Afganistano, Eritrėjos, Somalio. Atvykusieji iš šių šalių sudaro 12 procentų visų imigrantų į Norvegiją.
 
Dar viena didelė dalis žmonių, kurie nori apsigyventi Norvegijoje, – pabėgeliai. Šiuo metu šalyje gyvena 158 tūkst. pabėgelio statusą kadais turėjusių žmonių. Jie sudaro 3,2 proc. Visos Novergijos populiacijos ir 26 proc. visų imigrantų. Daugiausiai pabėgėlių į Norvegiją plūsta iš Irako ir Somalio.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai