Tiesa.com   |   2016-06-15

Norvegija imigrantams tapo mažiau patraukli

  
Norvegija imigrantams tapo mažiau patraukli

Norvegijos imigracijos ir integracijos ministrė Sylvi Listhaug teigia, kad valstybės padaryti žingsniai ir sugriežtintos sąlygos pasiteisino – Norvegijoje prieglobsčio ieškančių migrantų skaičius mažėja.

Pasak ministrės, vis mažiau prieglobsčio prašytojų Norvegiją mato kaip idealią šalį. „Klausiant jų nuomonės apie Norvegiją išgirdau, kad šalis tapo griežta ir mažiau patraukli, ne ta vieta, į kurią jie norėtų keliauti. Daugelis žmonių nori vykti į Vokietiją“, – sako ministrė.
Skaičiuojama, kad gegužę į Norvegiją atvyko tik 195 prieglobsčio prašantys imigrantai, tai yra mažiausias skaičius per 19 metų. Iš viso gegužę buvo užregistruoti 1407 norą atvykti į šią šalį pareiškę prieglobsčio prašytojai.
 
Europai susiduriant su didžiule migracijos krize, Norvegija pernai sulaukė rekordinio skaičiaus – per 30 tūkst. prieglobsčio prašymų. Tiesa, jau metų pabaigoje į šalį plūstančių migrantų banga atslūgo dėl sugriežtintos prieglobsčio teikimo politikos, dokumentų kontrolės prie sienos su Švedija įvedimo ir kt. Pasak ministrės, prognozuoti, kokie migrantų srautai norės pasiekti Norvegiją šiemet, dar sunku, nes nėra aišku, kaip Europai seksis tvarkytis su pabėgėlių srautais.
 
  

Žymos: Norvegija, Imigrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai