Tiesa.com   |   2016-08-31

Norvegai klimsta į narkotikų liūną

  
Norvegai klimsta į narkotikų liūną
© Pixabay.com
Naktiniuose Oslo klubuose klesti prekyba narkotikais, o juos vartoja vienas iš keturių lankytojų.
Ankstesniuose tyrimuose žmonių, prispažinusių vartojančių narkotikus, buvo gerokai mažiau.

Norvegijos sostinė Oslas kyla į kovą su narkotikais. Atlikti tyrimai parodė, kad miesto klubuose kvaišalus vartoja vienas iš keturių naktinių klubų lankytojų, o nusipirkti dozę yra paprasčiau nei bet kada anksčiau.

Kaip rašė portalas thelocal.no, Norvegijoje naktinių klubų savininkai ir jiems prijaučiantys kartu su policija susibūrė į iniciatyvą, pavadintą „Klubai prieš narkotikus“ (Clubs Against Drugs). Prie šios iniciatyvos prisijungė apie 20 “karštų taškų“, kuriuose klesti prekyba narkotikais.
Mintis suburti bendraminčius ir pradėti kovą su narkotikais, kurie įsitvirtino jaunų žmonių naktiniame gyvenime, paskatino tyrimas, kurį atliko Norvegijos Visuomenės sveikatos institutas. Apklausoje dalyvavę žmonės buvo atvirti: daugelis per paskutines dvi paras buvo bent vieną kartą svaiginęsi narkotikais. Veinas iš keturių prisipažino vartoję kokainą arba kanapes.
 
Tyrimo rezultatai ypač šokiravo visuomenę. Ankstesniuose tyrimuose žmonių, prispažinusių vartojančių narkotikus, buvo gerokai mažiau.
 
Tiek naktinių klubų atstovai, tiek policija tikisi tampraus bendradarbiavimo. Anksčiau pareigūnai sulaukė nemažai priekaištų iš naktinių klubų darbuotojų. Anot jų, policija iki šiol dažnai nesiimdavo veiksmų, net jeigu narkotikus platinantys asmenys būdavo sugaunami su įkalčiais.
 
  

Žymos: Norvegija, Oslas, Narkotikai, kanapės, kokainas, naktiniai klubai

Komentarai

Naujausi straipsniai