Tiesa.com   |   Thelocal.no   |   2017-03-28

Norvegai įniko į vaistus

  
Norvegai įniko į vaistus
© Pixabay.com
Norvegijoje vis daugiau žmonių kenčiau nuo aukšto kraujospūdžio ir padidinto cholesterolio.
Prieš kelis metus buvo patebėta, kad žmonės ima vis dažniau gerti antibiotikus, nors jų ir gali išvengti.

Vis daugiau norvegų naudoja vaistus – net 70 proc. žmonių per praėjusius metus gėrė medikamentus nuo vienų ar kitų ligų.

Dabar Norvegijos gyventojai vartoja daugiausiai vaistų iš visų Skandinavijos valstybių ir, manoma, kad jų skaičius ir toliau augs.
Sveikatos specialistai aiškina, kad tokia tendencija nereiškia nieko kito kaip tik visuomenės senėjimą. Ateityje vis didesnė dalis šalyje gyvenančių žmonių vyresniame amžiuje susidurs su įvairiomis ligomis.
Praėjusiais metais 17 tūkst. daugiau nei 2015-aisiais gėrė vaistus nuo aukšto kraujospūdžio, 546 tūkst. turėjo padidintą cholesterolio kiekį, todėl taip pat vartojo medikamentus.
 
Dar 479 tūkst. gėrė vaistus, kuriuose pagrindinė veiklioji medžiaga yra paracet (stipresnė nei paracetamolis), bent vieną kartą per metus.
 
Visuomenės sveikatos specialistai pareiškė susirūpinimą išaugusiu vaistų vartojimu ir teigė, kad nedelsiant pradės ieškoti būdų, kaip sveikatinti žmones, kad šie naudotų kuo mažiau skausmą malšinančių ir kitų panašių vaistų.
 
Kaip rašė portalas thelocal.no, tai jau ne pirmas kartas, kai specialistai siekia sumažinti vaistų vartojimą šalyje. Prieš kelis metus buvo patebėta, kad žmonės ima vis dažniau gerti antibiotikus, nors jų ir gali išvengti. Tikslas buvo pasiektas – per paskutinius penkerius metus antibiotikų vartojimas sumažėjo 16 proc.
 
  

Žymos: Norvegija, Vaistai, Ligos, Žmonės, medikamentai, paracet, paracetamolis, kraujospūdis

Komentarai

Naujausi straipsniai