Tiesa.com, alfa.lt, BNS   |   2019-08-21

Nesulaukęs susidomėjimo pasiūlymu įsigyti Grenlandiją D. Trumpas atideda vizitą į Daniją

  
Nesulaukęs susidomėjimo pasiūlymu įsigyti Grenlandiją D. Trumpas atideda vizitą į Daniją
© facebook nuotrauka

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį paskelbė, kad atideda savo artėjantį susitikimą su Danijos ministre pirmininke, nes ji nesusidomėjo jo pasiūlymu parduoti Grenlandiją Jungtinėms Valstijoms.

Toks prezidento sprendimas patvirtina, kad jis iš tiesų buvo suinteresuotas nusipirkti Grenlandiją, nors iš pradžių ši idėja buvo priimta kaip pokštas. Be to, Baltieji rūmai praėjusią savaitę patvirtino, kad šią D. Trumpo idėją derėtų vertinti rimtai dėl salos strateginės vietos.
„Remdamasis premjerės Mette Frederiksen komentarais, kad ji nebūtų susidomėjusi aptarti Grenlandijos pirkimo, atidėsiu mūsų po dviejų savaičių planuotą susitikimą vėlesniam laikui“, – parašė D. Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“.
 
Baltųjų rūmų atstovas patvirtino, kad „vizitas į Daniją yra atšauktas“. „Premjerė, būdama tokia atvira, sutaupė daug lėšų ir pastangų tiek Jungtinėms Valstijoms, tiek Danijai. Dėkoju jai už tai ir nekantrauju persitarti dėl kada nors ateityje!“ – tviteryje parašė D. Trumpas.
 
Danų premjerė pirmadienį pareiškė, kad D. Trumpo idėja nusipirkti iš Danijos Grenlandiją yra „absurdiška diskusija“, ir pakartojo, jog ši autonomiškoji Danijos teritorija, kurios didžiąją dalį dengia ledas, yra neparduodama.
 
Praėjusią savaitę JAV verslo dienraštis „The Wall Street Journal“ pranešė, kad D. Trumpas yra parodęs susidomėjimą Grenlandija ir savo patarėjų klausęs, ar Jungtinėms Valstijoms būtų įmanoma ją įsigyti.
 
D. Trumpą, buvusį nekilnojamojo turto magnatą, domina teritorijos gamtiniai ištekliai ir geopolitinė svarba, rašė leidinys. Sekmadienį D. Trumpas pats patvirtino esąs suinteresuotas įsigyti Grenlandiją, bet pabrėžė, kad tai nėra jo administracijos prioritetas, o jo kelionė į Daniją buvo planuota „visai ne dėl šios priežasties“. „Kalbėjome apie tai“, – sakė D. Trumpas žurnalistams.
 
„Kilo tokia mintis, ir aš, aišku, pasakiau, kad strategiškai tai įdomu, ir mes būtume suinteresuoti, bet truputį pasikalbėsime su “, – teigė prezidentas ir pabrėžė, kad šis klausimas „nėra prioritetų sąrašo viršuje“. Paklaustas, ar svarstytų pasiūlymą iškeisti kurią nors JAV teritoriją į Grenlandiją, D. Trumpas atsakė, kad „galima padaryti daug dalykų“.
„Iš esmės tai yra didelis nekilnojamojo turto sandoris“, – teigė JAV vadovas. Pirmadienį D. Trumpas juokais pažadėjo nestatyti Grenlandijoje savo vardu pavadinto viešbučio ir tviteryje pasidalijo memu, kuriame pavaizduotas aukso spalvos viešbutis „Trump International Hotel Las Vegas“, iškilęs virš kuklių namelių uolėtoje pakrantėje.
 
„Pažadu to nedaryti Grenlandijai!“ – parašė jis. Šis memas su užrašu „Grenlandija po 10 metų“ išplito tviteryje praėjusią savaitę. Danija 2 mln. kvadratinių kilometrų salą kolonizavo XVIII a. Joje gyvena beveik 57 tūkst. žmonių.
 
Grenlandijoje jau ne vieną dešimtmetį veikia šiauriausia Jungtinių Valstijų karinė bazė – Tulės oro pajėgų bazė. Grenlandijos užsienio reikalų ministerija penktadienį paskelbė, kad sala yra pasirengusi aptarti verslo galimybes, bet pabrėžė, kad teritorija nėra parduodama.
 
„Grenlandija yra turtinga tokių išteklių kaip mineralai, švariausias vanduo ir ledas, žuvys, jūrų gėrybės, atsinaujinantieji energijos ištekliai ir yra nauja nuotykių turizmo kryptis“, – sakoma ministerijos pranešime tviteryje. „Esame atviri verslui, o ne parsidavimui“, – priduriama jame.
  

Žymos: JAV, Verslas, Trumpas, Grenlandija

Komentarai

Naujausi straipsniai