Tiesa.com   |   2013-11-13

Neramumai jau praeityje?

  
Neramumai jau praeityje? Tikimasi, kad į Egiptą jau greitu laiku vėl plūstels turistai, kurių skaičius buvo sumenkęs.

Egiptas – viena populiariausių žiemos atostogų krypčių. Kurį laiką kelionių į šią šalį teko atsisakyti. Daugelis valstybių dėl Egiptą apėmusių neramumų rekomendavo atsisakyti planų aplankyti piramides ar pasimėgauti karšta saule. Dabar atrodo, kad didieji neramumai jau praeityje.

 Egiptas pasauliui ir, žinoma, atsargiems turistams skelbia: nepaprastoji padėtis atšaukiama, kuri galiojo net tris mėnesius. Ilgus mėnesius Egiptas bandė taisyti savo reputaciją vis skelbdamas naujienas apie tai, kad neramumai nepalietė garsiausių kurortų, tarp jų ir lietuvių pamėgto Šarm El Šeicho, tačiau dabar bet kokiu atveju vykti į tolimąją šalį dar saugiau.
Kariškių palaikoma Egipto vadovybė nepaprastosios padėties režimą įvedė rugpjūčio 14 dieną, kai saugumo pajėgos nugriovė dvi pagrindines nuverstojo prezidento Mohamedo Mursio šalininkų stovyklas Kaire ir sukėlė šimtų žmonių gyvybes nusinešusio smurto bangą.
 
Įsigaliojus nepaprastajai padėčiai pareigūnai galėjo be atskirų orderių suiminėti protestuotojus, o saugumo pareigūnai – atlikti kratas žmonių namuose.
 
  

Žymos: Egiptas, Kelionės, Neramumai,

Komentarai

Naujausi straipsniai