Tiesa.com   |   2015-04-29

Nepale žemės drebėjimą išgyvenę lietuviai pasidalino patirtimi

  
Nepale žemės drebėjimą išgyvenę lietuviai pasidalino patirtimi Su patyrusiu kelionių organizatoriumi keliavę lietuviai per žemės drebėjimą nenukentėjo.
Važiuodami pamatėm, kad šalia esančių namų sienos pradėjo skilinėti, griūti, šokom visi iš autobusiuko ir bėgom į atvirą vietą, laukėm, kas čia bus

Pražūtingo žemės drebėjimo metu Nepale net šešiasdešimt lietuvių kopinėjo Himalajų kalnuose. Didžiausia tautiečių grupė buvo kartu su kelionių organizatoriumi Tadu Jeršovu. Lietuviška atributika pasipuošusi grupelė apžiūrinėjo senovinį Baktapuro miestą.

„Išvažiavome iš Baktapuro ir po 20 minučių ten prasidėjo žemės drebėjimas. Aukų toje vietoje buvo tikrai daug“, - prisiminimais laidoje KK2 dalinosi T. Jeršovas.
Važiuodami iš Baktapuro keliautojai pajuto, kad po kojomis dreba žemė. Tautiečiai iššoko iš juos vežančio mikroautobuso, išbėgo į atvirą laukymę ir ten susibūrė į krūvą. „Važiuodami pamatėm, kad šalia esančių namų sienos pradėjo skilinėti, griūti, šokom visi iš autobusiuko ir bėgom į atvirą vietą, laukėm, kas čia bus. Buvo netoli ir kalvų, matėsi, kad ten, kur namai stovi, kyla dulkių debesys“, - sakė keliautojas T. Jerešovas.
 
Tuo metu, už 17 kilometrų, sostinėje Katmandu prasidėjo vienas baisiausių pastarųjų metų žemės drebėjimų. Jį lydėjo kalnų griūtys, kurios nušlavė nuo žemės paviršiaus dešimtis kaimų ir miestelių.
Everesto papėdėje žuvo tūkstančiai vietos gyventojų ir turistų. Žemės drebėjimo ir pakartotinių smūgių metu Nepale žuvo daugiau kaip penki tūkstančiai žmonių. Labiausiai nusiaubtas sostinės Katmandu slėnis. Čia griuvo namai, virto elektros stulpai.
 
Prieš pat žemės drebėjimą į Everestą ruošėsi lipti ir grupė alpinistų, tarp kurių buvo Lietuvos pilietė Edita Uksaitė Nicholson. Naujausiais duomenimis, tautietė sveika ir gyva. Išgelbėti ir visi su ja buvę alpinistai.
Lietuvos alpinistas, pirmasis iš Baltijos valstybių įkopęs ir iškėlęs nacionalinę vėliavą ant aukščiausio Žemės kalno – Everesto, Vladas Vitkauskas Nepale lankėsi aštuonis kartus. Jis teigė, kad Nepalo Himalajų kalnai – vieni pavojingiausių pasaulyje. Žemės drebėjimo čia buvo laukiama jau keletą metų, tačiau niekas tam nesiruošė, nes ten tiesiog nėra seismologinių tarnybų.
 
„80 metų tokio didelio žemės drebėjimo nebuvo, žinoma, daug kas to laukė, bet Nepalas – viena vargingiausių šalių, negalėjo tam pasiruošti“, - kalbėjo žymus alpinistas.
 
 
  

Žymos: Žemės drebėjimas, Nepalas

Komentarai

Naujausi straipsniai