Tiesa.com   |   2013-06-28

Nelegalams JAV įsižiebė viltis pilietybei gauti

  
Nelegalams JAV įsižiebė viltis pilietybei gauti JAV prezidentas džiaugiasi, kad 11 mln. JAV gyventojų turi realų šansą tapti šalies piliečiais.

Nelegaliai gyvenantiems Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) nuo šiol turėtų pradėti pildytis visos jų svajonės, kurias puoselėjo emigruodami iš įvairiausių šalių. 11 mln. žmonių, kurie iki šiol galėjo jaustis nesaugūs, nes juos migracijos tarnybos bet kurią dieną galėjo išsiųsti namo, šiandien turi realias galimybes tapti legaliais laisvės ir galimybių šalies piliečiais.

JAV Senatas triuškinama dauguma patvirtino istoriškai svarbų imigracijos reformos projektą. Šis įstatymas atvers duris keliui gauti pilietybę, pranešė BBC. Senato nariai 68-iais balsais už ir 32 balsavusiais prieš patvirtino projektą, o tokie balsavimo rezultatai buvo pasitikti džiaugsmo šūksniais: „Taip, mes tai padarėme!“ (Yes we did!). Dabar įstatymo laukia naujas etapas – reikia gauti pritarimą Atstovų rūmuose. Atrodo, kad kova, jog įstatymas įsigaliotų ir juo galėtų pasinaudoti nelegalūs imigrantai, nebus labai lengva. Tačiau politikai sako yra pasirengę derėtis.
Remiantis naujuoju teisės aktu, yra nustatytas 13 metų laukimo laikotarpis, po kurio neturintieji dokumentų galėtų prašytis pilietybės.
 
JAV prezidentas Barackas Obama gyrė šį balsavimą ir teigė, kad tai didelis žingsnis į priekį. „Šiandien tvirtu abiejų partijų balsu Jungtinių Valstijų Senatas pasidarbavo dėl Amerikos žmonių, atvesdamas mus vienu kritiniu žingsniu arčiau pakrikusios mūsų imigracijos sistemos sutaisymo visiems laikams.“
GJam antrino ir senatorius Chuckas Schumeris, priklausantis „Aštuonių būriui“ - keturių demokratų ir keturių respublikonų grupei, parengusiai šio teisės akto projektą. Jis įsitikinęs, kad ši reforma padės sustyguoti JAV migracijos politiką ir padės daugybei žmonių gyventi ramų ir pilnavertį gyvenimą. „Galbūt mūsų požiūriai (skirtingų pažiūrų politikų – aut. past.) skiriasi dėl įvairių šio klausimo aspektų, bet visi turėtume turėti tą patį tikslą - tai yra, ištraukti iš šešėlio 11 mln. žmonių, apsaugoti mūsų sienas ir pasirūpinti, kad ši šalis būtų galimybių ir laisvės šalis“, - sakė jis.
 
Kaip žinia, daugybė žmonių JAV gyvena nelegaliai, tačiau oficialiai dirba, turi socialinį draudimą, įsigyja naudojasi įvairiomis kitomis valstybės teikiamomis garantijomis, bet juos kiekvieną dieną gali suimti migracijos tarnyba ir deportuoti iš Valstijų.
 
  

Žymos: JAV, Emigracija, Migrantai

Komentarai

Naujausi straipsniai