2013-01-04

Naujas Rusijos pilietis – aktorius Gerard\'as Depardieu

  
Naujas Rusijos pilietis – aktorius Gerard\'as Depardieu G. Depardieu Prancūzijos pilietybę į Rusijos iškeitė norėdamas išvengti didesnių mokesčių.

Garsus Prancūzijos aktorius Gerard\'as Depardieu – nuo šiol Rusijos pilietis. Jis savo tėvynės pilietybės atsisakė norėdamas išvengti didesnių mokesčių ir dabar jau džiaugiasi Rusijos pasu.

Kaip pranešė Lietuvos ir pasaulio žiniasklaida, sumokėti 13 proc. pajamų mokesčio aktoriui pasirodė patrauklu ir Rusijos Prezidento Vladimiro Putino žestas – nauja pilietybė abiems priimtina. Minėtą mokestį šalyje moka visi – nuo skurdžiausių žmonių iki milijonierių. G. Depardieu teigė esantis pamalonintas, jog jo prašymas dėl pilietybės buvo patenkintas. Savo atvirame laiške jis taip pat sakė: „Myliu jūsų šalį, Rusiją – jos žmonės, istoriją, rašytojus“. Pranešama, kad šį laišką paskelbė vienas Rusijos televizijos kanalas.
Kremliaus atstovai sprendimą suteikti Prancūzijos aktoriui Rusijos pilietybę teigė, jog tai atlygis už indėlį į Rusijos kultūrą ir kiną.
 
Ginčas tarp G. Depardieu ir Prancūzijos vyriausybės kilo po to, kai buvo pasiūlyta padidinti mokesčius už didesnes nei vienas milijonas eurų metines pajamas iki 75 procentų. Pats aktorius susitikimų su Prancūzijos Vyriausybės atstovais nekomentavo, o jo bičiulis žiniasklaidai teigė, kad G. Depardieu piktina ne pats mokestis, o požiūris į žmones, kuriems gyvenime pasisekė.
 
 
  

Žymos: Rusija, įžymybės, Pasaulis

Komentarai

Naujausi straipsniai