Tiesa.com   |   bbc.com   |   2016-11-13

NATO įspėjo Donaldą Trumpą

  
NATO įspėjo Donaldą Trumpą
© Flickr.com nuotr.
Didžiausiam kariniam aljansui iškilo egzistensinė grėsmė.
Šiuo metu JAV finansavimas sudaro 70 proc. viso aljanso biudžeto.

Naujai išrinktas JAV prezidentas Donaldas Trumpas iš karinio aljanso NATO sulaukė ne draugiško pasveikinimo su pergale, o įspėjimo mesti iš galvos mintis apie amerikiečių atsiskyrimą nuo organizacijos.

Didžiausio pasaulyje karinio susivienijimo NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad mintis apie Europos bei JAV karinio bendradarbiavimo pabaigą net neturėtų būti svarstoma, nors D. Trumpas savo rinkiminės kampanijos metu garsiai kalbėjo, jog ši organizacija yra atgyvena ir Amerikos pinigų švaistymas.
Šiuo metu JAV finansavimas sudaro 70 proc. viso aljanso biudžeto, likusią dalį skirtingomis proporcijomis pedengia kitos 27 narės. Po 2001 metais rugsėjo 11 dieną įvykdytos teroristų atakos Niujorke amerikiečių pradėta operacija Afganistane buvo vienintelis atvejis, kai JAV prireikė partnerių karinės pagalbos.
 
NATO vadovas pridūrė, jog dabartinė karta išgyvena didžiausią saugumo iššūkį, kurio JAV ir Europos atsiskyrimas tikrai nepadėtų išspręsti. J. Stoltenbergas taip pat užsiminė, jog Rusijos ir jos lyderio Vladimiro Putino vykdoma politika situaciją dar labiau paaštrina.
 
„Aljansui iškilo egzistensinė grėsmė“, – liūdnai konstatavo NATO vadovas.
 
  

Žymos: NATO, Donald Trump, jens stoltenberg

Komentarai

Naujausi straipsniai