Tiesa.com   |   2015-04-14

Mūšis dėl JAV prezidento posto prasidėjo

  
Mūšis dėl JAV prezidento posto prasidėjo Demokratė HillaryClinton pradėjo rinkiminę kampaniją su šūkiu „Aš to nusipelniau“.
Demokratė HillaryClinton pradėjo rinkiminę kampaniją su šūkiu „Aš to nusipelniau“.

Hillary Clinton švytėdama pranešė apie savo artimiausius planus. O šie nėra paprastai įgyvendinami ir kuklūs – buvusi pirmoji ponia, senatorė ir valstybės sekretorė nusiteikusi laimėti JAV prezidentės postą. Toks jos sprendimas niekam didelės nuostabos nesukėlė. Mat daugelis politologų ir rinkėjų ją kaip pretendentę tikėjosi išvysti dar 2008-aisiais. Tačiau tuomet į pergalingą mūšį stojo dabartinis valstijų prezidentas BaracasObama.

Šiemet išmušė H. Clinton valanda. Moteris pradėjo aktyvią rinkiminę kampaniją, kurios šūkis „Aš to nusipelniau“. Norėdama tapti demokratų kandidate H. Clinton turės nueiti ilgą kelią, tačiau H. Clinton įsitikinusi, kad pergalė neišvengiama.
Demokratų stovykloje jau seniai kalbama apie tai, kad ryškesnės žvaigždės už H. Clinton nėra ir ji jau ne vienerius metus laikoma vienintele ir aiškia favorite. Manoma, kad praėjusiais metais išleisti memuarai „Sunkūs sprendimai“ (ang. „HardChoices“) buvo savotiška įžanga į būsimą rinkiminę kampaniją. Dabar žaidimas prasidėjo.
 
Per ateinančias 6–8 savaites kampanija įsibėgės ir tuomet jau pasileis visu greičiu. Ekspertų teigimu, vienas esminių momentų – pirmas didžiulis mitingas ir pirmoji rinkiminė H.Clinton kalba, kuri bus pasakyta antroje gegužės pusėje.
 
Pasak politologų, respublikonai negali pakęsti ne tik H. Clinton, bet visos jos vyro šeimos dinastijos, todėl visai tikėtina, kad labai susiskaldžiusi partija susivienys kovai ir galbūt netgi nurungs garsiąją kandidatę. Tiesa, kad bus jų atstovai rinkiminėje kovoje, kol kas neaišku.
 
Žinoma, kad artėjant JAV prezidento rinkimams, nemažai šalių svarsto, kuris kandidatas jiems būtų naudingesnis. H. Clinton tikrai būtų Lietuvos kitų agresyvios Rusijos engiamų kaimynių draugė, tačiau, kaip spėjama, daugiausiai naudos greičiausiai būtų iš respublikonų. Jie jau senokai žvangina ginklais ir B. Obamą ne kartą kaltino tuo, kad per dvi jo valdymo kadencijas JAV galimybė susilpnėjo, o priešai ne tik užsiaugino raumenis, bet ir tapo labai agresyvūs.
Kas laimės, prognozuoti dar anksti, bet pradėti stebėti – pats laikas. Būtent tuo artimiausiu metu užsiims JAV rinkimų teisę turintys gyventojai. Nors tarp jų prezidentas nėra populiarus, didelė dalis vis dėl to savo nuomonę apie prezidento postą užimantį politiką. Remiantis išplatintomis socialinėmis apklausomis, net šeši iš dešimties rinkėjų pasirinktų tą kandidatą, kuris pažadėtų sustabdyti didžiąją dalį B. Obamos pradėtų reformų. Būtent tokius pažadus jau imasi dalinti H. Clinton. Kiek bus ja tikinčių, paaiškės gana greit.
 
 
  

Žymos: JAV, Prezidento rinkimai

Komentarai

Naujausi straipsniai