Tiesa.com   |   delfi.lt   |   2018-05-15

Motinos pagrobtas vaikas yra Lietuvoje (atnaujinta)

  
Motinos pagrobtas vaikas yra Lietuvoje (atnaujinta)
© Floris Oosterveld nuotr.
Olandijos policija vaiko ieško nuo sekmadienio.
Pagal vieną iš versijų, biologinė motina dukrą gali bandyti išvežti į Lietuvą.

Olandijoje vykdoma didelio masto operacija, kurios metu ieškoma maža mergaitė iš Lietuvos, augusi globėjų šeimoje. Spėjama, kad ją pagrobė biologinė mažylės motina.

tukų Deimantė Žąsytytė sekmadienį ryte dingo Olandijos didmiestyje Maastrichte tuo metu, kai žaidė prie laisvalaikio centro. Šalies policija savo interneto svetainėje pranešė, jog apie 10.20 val. vietos laiku mažylę į sidabrinės spalvos automobilį įsisodino jos 33 metų biologinė motina ir išsivežė nežinoma kryptimi.
„Vedžiojome šunis ir pamatėme automobilį – lyg BMW ar „Mercedes“ – sustojusį ten, kur stovėti draudžiama. Prie jo vairo sėdėjo žmogus, o moteris šviesiais plaukais ant rankų atsinešė vaiką ir įsėdo į automobilį.
 
Girdėjome, kaip kiti žmonės šaukė vaiko vardą. Supratome, kad kažkas ne taip“, – Maastrichto laikraščiui „De Limburger“ pasakojo liudininkai.
 
Mergaitė su globėjais gyveno netoliese, spėjama, kad biologinė motina šeimą sekė ir, pasitaikiui palankai progai, vaiką pagrobė. 
 
Mergaitė yra apie 120 cm ūgio, juodaplaukė, rudaakė, jos oda yra šviesiai rudos spalvos.
 
Pagal vieną iš versijų, biologinė motina dukrą gali bandyti išvežti į Lietuvą.
 
Naujausiais duomenimis, pagrobta mergaitė jau yra įvežta į Lietuvą, Klaipėdą.
Klaipėdos miesto savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Gražina Aurylienė delfi.lt teigė, kad informaciją apie dingusią penkiametę gavo ir Valstybinė įvaikinimo tarnyba. 
 
Nors oficialių duomenų nėra, G. Aurylienė patikino, kad jai skambino neva mergaitės teta, kuri pranešė, kad vaikas yra Lietuvoje. Tiesa, ši informacija yra neoficiali.
 
Lietuvos policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis patvirtino, kad jau paskelbta tarptautinė Deimantės paieška.
 
Policijos duomenimis, dingusioji yra Lietuvos pilietė, ji kilusi iš Klaipėdos. Apie tai, kokiomis aplinkybėmis biologinė motina Nyderlanduose neteko dukters (ar atsisakė jos pati, ar mergaitę iš jos paėmė socialinės tarnybos, ar kt.), Lietuvos pareigūnai informacijos neturi.
 
Lietuvos policija kolegų iš Olandijos prašymu patikrino adresus, susijusius su mergaitės motina, tačiau tai nedavė jokių rezultatų. Apie mergaitės tėvą Nyderlandų pareigūnai Lietuvos policijai nieko nepranešė, nes jis – ne Lietuvos pilietis. 
Artimas globėjų šeimos narys teigė, kad mergaitė su naująja šeima bendrauja nuo vienerių metukų, tačiau jis neatskleidė, kodėl vaikui prireikė naujų namų. 
 
„Tam buvo rimta priežastis“, – cituoja vyrą „De Limburger“.
 
Biologinei motinai leista reguliariai matytis su dukra: pusantros valandos trukmės susitikimai kas dvi savaites. Moteris spaudoje pristatoma kaip imigrantė, į Olandiją iš Lietuvos atvykusi dirbti prieš maždaug penkerius metus. 
 
Lietuvos pareigūnams mergaitės motina iki šiol nebuvo žinoma.
 
  

Žymos: Olandija, Lietuviai, dingo vaikas, deimantė žąsytytė

Komentarai

Naujausi straipsniai