Tiesa.com   |   dallasnews.com   |   2017-08-12

Motinos beširdiškumas: naujagimę paliko krūmuose

  
Motinos beširdiškumas: naujagimę paliko krūmuose
© youtube.com kadras.
Naujagimis lauke išbuvo apie 6 valandas.
Naujagimis su dar nenukirpta virkštele gulėjo lysvėje, jis buvo aplipęs šiukšlėmis ir skruzdėlėmis

Visą pasaulį sukrėtė išplatintas vaizdo įrašas, kuriame matyti apleistoje vietoje rasta naujagimė, netrukus išaiškėjo ir kas taip šaltakraujiškai pasielgė.

Kraupų radinį prie apartamentų komplekso Houston’e (JAV) ankstų trečiadienio rytą atsitiktinai aptiko vienas iš gyventojų. Apie 5 val. ryto vyras krūmuose išgirdo kažką panašaus į kūdikio verksmą, o atėjęs patikrinti išvydo baisų vaizdą: lysvėje gulėjo naujagimis su dar nenukirpta virkštele, jis buvo aplipęs šiukšlėmis ir skruzdėlėmis.
Vyras nedelsdamas pranešė apie tai policijai.
 
Pareigūnai neužtruko rasti ir kaltininkę – ji buvo apsistojusi tuose pačiuose apartamentuose, motina susekta pagal ant žemės likusius kraujo pėdsakus.
 
21 metų mergina, įvardijama kaip Sidney Woytasczyk, apklausiama. Policijos pareigūnai spėja, jog mergaitė krūmynuose buvo pagimdyta ir palikta prieš vidurnaktį ir išbuvo ant žemės apie 6 valandas, tad jai buvo iškilęs mirties pavojus.
 
Spaudos duomenimis, motinai kol kas jokie kaltinimai oficialiai nepateikti. Aišku tik tiek, kad ji savo nėštumą slėpė nuo aplinkos. Pirmosiomis apklausos akirkomis mergina teigė nieko nežinanti apie kūdikį, tačiau vėliau prisipažino.
 
Paviešinus istoriją atsirado ir vyras, prisistatęs naujagimės tėvu. DeAndre Skillern’as šiuo metu laukia DNR testo rezultatų, kurie patvirtins arba paneigs jo žodžius. Bet kokiu atveju jam jokie kaltinimai negresia.
 
Pagal Texas’o valstijos įstatymus, tėvai iki 60 dienų po gimdymo gali atsisakyti kūdikių nesibaimindami dėl jokio teisinio persekiojimo, tačiau naujagimius gali palikti tik saugiose vietose – ligoninėse, ugniagesių stotyse ar policijos nuovadose.
S. Woytasczyk šis teisės aktas tikriausiai neišgelbės nuo atsakomybės. Teismas kaltinimus jai planuoja pateikti kitą savaitę.
 
Vaikelis, kurio gyvybei pavojus negresia, šiuo metu yra globos namuose, jam bus ieškoma įtėvių.
 
  

Žymos: Kūdikis, Naujagimis, gimdymas, paliktas naujagimis

Komentarai

Naujausi straipsniai