Tiesa.com   |   2015-03-05

Moteriškų ir vyriškų atlyginimų skirtumai

  
Moteriškų ir vyriškų atlyginimų skirtumai Didžiausias skirtumas tarp moterų ir vyrų atlyginimų tarp ES narių yra Estijoje.

Faktas, kad moterys dirbdamos tą patį darbą kaip ir vyrai uždirba mažiau jau seniai nieko nebestina ir daugeliui yra žinomas. Šią savaitę paskelbti Europos Sąjungos (ES) statistiniai duomenys ne tik patvirtino šį faktą, bet ir nesuteikė vilčių, kad situacija greitu metu pasikeis.

Atlikus tyrimą paaiškėjo, kad Vokietijoje dirbdamos tą patį darbą kaip ir vyrai moterys už uždirba net 21,6 proc. mažiau. Skirtumas nyksta labai pamažu, mat nuo 2008-ųjų iki 2013 skirtumas tarp „moteriškų“ ir „vyriškų“ atlyginimų sumenko vos 1,2 proc.
Dar didesnis moterų ir vyrų valandinio užmokesčio skirtumas nei Vokietijoje yra tik Estijoje, Austrijoje, Čekiją.
 
Manoma, kad šie statistiniai duomenys padės Vokietijos Šeimos reikalų ministreiManuela‘i Schwesig surinkti bendraminčius, kurie balsuotų už naujai parengtą „skaidrių atlyginimų“ įstatymo projektą, kuris leistų moterims palyginti savo gaunamą atlygį su tą patį darbą dirbančių vyrų uždarbiu.
 
Tiesa, reikia paminėti ir tą faktą, kad Vokietijoje situacija bent jau keičiasi moterų naudai, nors ir labai lėtai. Mat tarp ES narių yra ir tokių, kur skirtumas tarp moterų ir vyrų atlyginimo auga kasmet. Tokios neigiamos tendencijos vyrauja Portugalijoje, Ispanijoje, Latvijoje, Italijoje ir Estijoje.
 
 
 
  

Žymos: Darbas, Atlyginimai

Komentarai

Naujausi straipsniai