Tiesa.com   |   2015-06-03

Mitybos specialistai ispanams paskelbė nuosprendį

  
Mitybos specialistai ispanams paskelbė nuosprendį Atliktas tyrimas parodė, kad ispanai valgo per daug raudonos mėsos ir geria per mažai vandens.

Retai pusryčiaujantys, mažai miegantys ir per daug raudonos mėsos valgantys ispanai ilgą laiką garsiai tvirtino esantys vieni sveikiausių visoje Europoje. Tačiau naujasis tyrimas, atliktas „Nestle“ kompanijos užsakymu, nuskandino bet kokias viltis, kad tai yra tiesa.

iš dešimties ispanų valgymo įpročiai kenkia sveikatai, pranešė portalas thelocal.es. Ši tiesa dar labai skaudi dėl to, kad šalies geografinė padėtis ir tradicinis maistas sudaro visas galimybes gyventi ir maitintis labai sveikai.
Saulėtoje šalyje apstu vaisių, daržovių, žuvies, tačiau didžioji dalis ispanų šių maisto produktų nevalgo ir sąmoningai neįtraukia į savo kasdienį racioną. Beje, nemaža dalis žmonių taip pat nesilaiko dienos mitybos rėžimo: jie praleidžia mažiausiai vieną svarbų prisėdimą prie stalo.
 
Mitybos specialistai rekomenduoja kasdien valgyti penkis kartus per dieną: pusryčiauti, suvalgyti lengvą užkandį prieš pietus, pietauti, tuomet užkąsti iki vakarienės ir galiausiai sėsti vakarieniauti. Toks režimas reikalingas, kad žmogus neperalktų, o atėjus metui valgyti – nepersivalgytų.
 
 
Tiesa, didžiausia ispanų problema – pusryčiai. Kaip ir visi šiuolaikiniai pasaulio žmonės, jie dažniausiai pagaili šiam rytiniam ritualui laiko ir dieną pradeda alkani. Be to, gyvendami šalyje, kur didžiąją metų dalį šviečia saulė, žmonės geria per mažai vandens. Kasdien reiktų išgerti bent aštuonias stiklines vandens, o nemažai ispanų išgeria vos penkias.
Tyrimo išvadose taip pat skelbiama, kad daugelis ispanų miega mažiau nei septynias valandas, be to, praktiškai absoliuti dauguma respondentų atsakė, kad prieš eidami miegoti leidžia laiką prie planšečių ar išmaniųjų telefonų ir naršo internete.
 
Mokslininkai prognozuoja, kad taip gyvenant jau 2030-aisiais metais daugiau nei pusė šalyje gyvenančių žmonių turės antsvorio ir kovos su jo sukeltomis ligomis.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Maistas, Ispanija

Komentarai

Naujausi straipsniai