Tiesa.com, bns.lt   |   2018-08-11

Mechanikas iš oro uosto pagrobė lėktuvą ir išskrido

  
Mechanikas iš oro uosto pagrobė lėktuvą ir išskrido
© pexels.com
Mechanikas buvo linkęs į savižudybę.

Tuščią keleivinį orlaivį iš Siatlo Takomos oro uosto vėlų penktadienio vakarą pavogė, kaip manoma, polinkį į savižudybę turintis mechanikas, kuris sugebėjo išskristi iš oro uosto, tačiau po trumpo skrydžio orlaivis nukrito.

Šis incidentas, pasak pareigūnų, yra nesusijęs su terorizmu.
Persekioti nuvaryto orlaivio buvo pakelti du naikintuvai F-15, tačiau vietos pareigūnai patikino, kad jie „neturėjo įtakos lėktuvo avarijai“.
 
Iš praeivio įrašyto vaizdo įrašo matyti, kad keleivinis orlaivis ore padaro neįtikėtiną kilpą ir po to skrenda nedideliame aukštyje. Galiausiai jis nukrito tankiame miške retai apgyvendintoje Ketrono saloje šiaurės vakarinėje Vašingtono valstijoje.
 
Lėktuvo kritimo vietoje kilo gaisras ir ugnis nuo liepsnojančių nuolaužų persimetė į šalia esančius medžius.
 
Vienos oro bendrovės darbuotojas „be leidimo pakilo“ lėktuvu be keleivių, o po to lėktuvas „sudužo Pjudžeto įlankos pietuose“, tviteryje pranešė oro uosto pareigūnai.
Oro bendrovė „Alaska Airlines“ tviteryje pareiškė, jog buvo nuvarytas turbopropelerinis lėktuvas „Bombardier DHC-8 Q400“, priklausantis susijusiai bendrovei „Horizon Air“. Tokie orlaiviai paprastai skirti skraidinti 76 keleivius.
 
„Šis incidentas nesusijęs su terorizmu“, – tviteryje parašė Pyrso apygardos šerifo biuro atstovas Edas Troyeris (Edas Trojeris).
 
„Patvirtinta informacija ... tai vienas vyras, turintis polinkį į savižudybę. Žinome, kas jis toks. Niekas kitas su tuo nesusijęs“, – parašė jis.
 
Nustačius įtariamojo tapatybę, paaiškėjo, kad tai yra 29 metų amžiaus oro bendrovės mechanikas ir Pyrso apygardos gyventojas, kuris „veikė vienas“, pridūrė E. Troyeris. Pareigūnas patvirtino, kad lėktuvui sudužus, „jame nebuvo nė vieno keleivio“.
Šerifo biuras taip pat pareiškė, kad naikintuvai F-15, kurie buvo iškviesti iš Portlando Oregono valstijoje, atskrido praėjus kelioms minutėms po to, kai lėktuvas buvo pavogtas, ir pasirūpino, kad orlaivis „neatsidurtų pavojingoje padėtyje ir nekiltų pavojaus žmonėms ant žemės“.
 
„Horizon Air“ generalinė direktorė Constance Van Muehlen (Konstans Van Miulen) paskelbė vaizdo pareiškimą apie šį incidentą.
 
„Manome, kad pavogė vienas „Horizon Air“ darbuotojas ir jame nebuvo jokių kitų keleivių ar įgulos narių, – pareiškė ji. – Nuoširdžiai palaikome lėktuve buvusio asmens šeimą, taip pat visus savo „Alaska Air“ ir „Horizon Air“ darbuotojus.“
 
Nufilmuotas „keistas“ incidentas
 
Dalį pavogto lėktuvo skrydžio nufilmavęs Johnas Waldronas (Džonas Voldronas) televizijos kanalui CNN papasakojo, jog vakare išėjo pasivaikščioti ir danguje pastebėjo du naikintuvus, skrendančius paskui turbopropelerinį lėktuvą.
Iš pradžių jis pagalvojo, jog vyksta pratybos rengiantis kokiam nors aviacijos šou. „Taigi, pradėjau filmuoti, nes tiesiog pagalvojau, jog tai gana keista“, – pareiškė jis CNN.
 
Pasak J. Waldrono, atrodė, kad naikintuvai persekioja lėktuvą. „Pamaniau, kad tai išties keista. Todėl toliau filmavau.“
 
Po to keleivinio orlaivio pilotas „padarė kilpą... Negalėjau patikėti savo akimis, kai pamačiau, kad jam pavyko išlyginti lėktuvą“, papasakojo liudininkas.
 
Jo vertinimais, vienu metu orlaivis skrido „ne didesniame nei 100 pėdų (30,5 metro) aukštyje virš vandens“.
 
Po to pilotas „ėmė kilti – vos ne stačiai. Ir tam tikru kampu. Ir beveik sukėlė lėktuvo smuką. Bet kažkaip jam pavyko išlyginti orlaivį. O po to jis patraukė link salos“, pasakojo J. Waldronas.
 
Liudininkas pareiškė, jog buvo pasirengęs „bėgti ir slėptis“. Jis trumpam nusisuko, po to atsigręžė ir pamatė sprogimą, nes lėktuvas sudužo.
 
„Pamačiau ryškų liepsnų kamuolį. Ir dūmus. Pagalvojau: "O, Dieve. Manau, jis ką tik sudužo.“
  

Žymos: Lėktuvas, Pagrobimas, Siatlas

Komentarai

Naujausi straipsniai