Tiesa.com   |   2016-11-08

„Maxima“ tragedijos aukoms Latvijoje sumokės milijonus

  
„Maxima“ tragedijos aukoms Latvijoje sumokės milijonus
© wikimedia commons.org
Tragedija „Maxima“ parduotuvėje Rygoje įvyko 2013 m. Tuomet parduotuvėje žuvo 54 žmonės.
Iki pasirašydama susitarimą, „Maxima Latvija“ jau išmokėjo daugiau nei 2 mln. eurų nukentėjusiems tragedijos metu.

Latvijoje Zolitudės tragedijos metu žuvusiųjų šeimų atstovai ir bendrovė „Maxima Latvija“ bei sugriuvusios parduotuvės pastato savininkė „Tineo“ sutarė, kad per tragediją žuvusiųjų šeimoms bus išmokėta 100 tūkst. eurų siekiančios kompensacijos.

Pirmasis susitarimas buvo pasirašytas su nukentėjusiomis šeimomis, atstovaujamomis advokato Aldžio Gobzemso, kuris atstovauja daugeliui žuvusiųjų šeimų, tačiau susitarimas galios ir kitoms žuvusiųjų šeimoms bei nukentėjusiesiems.
„Zolitudės tragedija palietė ne tik Latvijos visuomenę, ji sukrėtė kiekvieną mūsų. Mes jaučiame moralinę atsakomybę Zolitudės tragedijoje žuvusiųjų šeimoms ir nukentėjusiems asmenims. Esame laimingi, kad buvo pasiektas susitarimas užbaigsiantis ilgai besitęsiančias teismines bylas bei neapibrėžtumą, kuriame gyvena tragedijos paliesti žmonės“, – teigė Alvydas Šustikas, „Maxima Latviją“ valdančios bendrovės „Maxima Grupė“ generalinis direktorius.
 
Valstybinis Latvijos institucijų tyrimas ir nepriklausomų Vokietijos ekspertų atliktas tyrimas patvirtino, kad stogo Zolitudėje griūties priežastis – klaidos projektuojant pastatą, už kurias „Maxima Latvija“ ir „Tineo“ nėra atsakingos.
 
Nepaisant to, „Maxima Latvija“ šiuo metu yra praktiškai vienintelė vis dar veikianti ir finansinę paramą galinti suteikti su tragedija susijusi įmonė.
 
Minimas susitarimas yra bendrovių „Maxima Latvija“ ir „Tineo“ geros valios bei moralinės atsakomybės gestas, kuriuo siekiama suteikti paramą Zolitudės tragedijos metu žuvusiųjų šeimoms ir nukentėjusiems.
Primename, kad „Maxima“ prekybos centro stogas Latvijos sostinėje Rygoje įgriuvo 2013-asiais metais lapkričio 21 dieną. Per tragediją mirė 54 žmonės, dešimtys buvo sužeisti.
Iki pasirašydama susitarimą, „Maxima Latvija“ jau išmokėjo daugiau nei 2 mln. eurų nukentėjusiems tragedijos metu. Bendrovė „Tineo“ žemės sklypą, kuriame įvyko Zolitudės tragedija, padovanojo Rygos miestui, kuris ir nuspręs, kaip įamžinti tragedijoje žuvusiųjų atminimą.
 
 
  

Žymos: Latvija, Ryga, aukos, Tragedija, Maxima, griūtis, parduotuvė

Komentarai

Naujausi straipsniai