Tiesa.com   |   2013-07-05

Maltą užplūdo emigrantai

  
Maltą užplūdo emigrantai Imigrantai iš neturtingų Afrikos šalių pamėgo Maltą.

Malta paprašė Europos Sąjungos (ES) pagalbos po to, kai prie savo krantų rado dreifuojantį laivelį su 291 imigrantų. Manoma, kad šių nelaimėlių kelionė prasidėjo Libijoje, tačiau spėjama, kad daugumos jų gimtinė – Eritrėja. Visi žmonės išgelbėti, tačiau kai kurių sveikatos būklė sunki.

Kaip pranešė BBC, tarp imigrantų buvo 243 vyrai ir 48 moterys. Mažiausiai du rasti su šautinėmis žaizdomis, o kiti beveik be sąmonės. Septyni nelegalai nieko nelaukiant su malūnsparniu buvo nuskraidinti į ligoninę, kiti į krantą, o vėliau į gydymo įstaigas, išgabenti pasieniečių laivais.
Maltos premjeras Joseph Muscat reaguodamas į šį įvykį kreipėsi į ES politikus sakydamas, kad šaliai reikia pagalbos, nes šalis per maža ir nėra pajėgi pasirūpinti plūstančiais imigrantais. Be to jis pabrėžė, kad visi turi prisiminti, kad mažiausios ES šalys negali nešti tokios naštos, su kokia šiomis dienomis susidūrė Malta.
 
Tiesa, jis nekonkretizavo, kokios pagalbos Maltai reiktų. J. Muscat pripažino, kad galbūt jo kalba atrodys nehumaniška ir beširdiška, tačiau ilgiau Malta negali nereaguoti į nuolat plūstančius imigrantų srautus, kurie didžiausi iš skurdžių Afrikos valstybių.
 
Malta ne vienintelė sala ES teritorijoje, kuri kovoja su jūra atplaukiančiais imigrantais, kuriems ne tik reikia suteikti pastogę ir išlaikymą, bet pirmiausia dažniausiai tokiems žmonėms reikalinga rimta ir ilgalaikė, o tai reiškia ir labai brangi, medicininė pagalba. Su panašiomis problemomis susiduria ir Italijos salos. Štai į vieną jų šiomis dienomis atklydo laivas su 80 sirų, kurie, kaip manoma, buvo išsiųsti iš Egipto.
Ne paslaptis, kad daugybė žmonių tokiose kelionėse miršta taip ir nepasiekę savo kelionės tikslo – Europos.
  

Žymos: imigracija, Emigracija, Europa

Komentarai

Naujausi straipsniai