Tiesa.com/BNS   |   2017-06-01

„Malaysia Airlines“ laineryje – grasinimai susprogdinti „suknistą lėktuvą“

  
„Malaysia Airlines“ laineryje – grasinimai susprogdinti „suknistą lėktuvą“
© Youtube.com
Keleiviai 1,5 valandos buvo laikomi lėktuve, kol pareigūnai ieškojo paslėptų sprogmenų.
Orlaivis „Airbus A330-300“ su 337 keleiviais grįžo į Melburno oro uostą praėjus pusvalandžiui po pakilimo.

Nelaimių persekiojamos kompanijos „Malaysia Airlines“ lėktuvas buvo priverstas grįžti į Australiją po orlaivyje kilusio pavojingo incidento.

Apie tai, kad lėktuve sprogs bomba skrydžio metu pranešė sutrikusios psichikos keleivis. Jis bandė bandė įsiveržti ir į pilotų kabiną, bet kiti keleiviai jam sutrukdė – vyriškis buvo sutramdytas ir surištas.
Kaip pranešė policijos vyriausiasis komisaras Graham‘as Ashton‘as, trečiadienį iš Melburno psichiatrinės ligoninės išrašytas 25 metų Šri Lankos pilietis įsigijo lėktuvo bilietą į Malaizijos sostinę Kvala Lumpūrą.
 
Sutramdė keleiviai
 
Lėktuvas buvo ką tik pakilęs iš Melburne esančio oro uosto, kai iš ekonominės klasės salono prie pilotų kabinos durų priėjo vyras, laikantis kažkokį elektroninį prietaisą, ir pagrasino susprogdinti orlaivį. Keleiviai ėmė panikuoti.
 
„Jis sakė: „Susprogdinsiu tą suknistą lėktuvą. Susprogdinsiu tą lėktuvą“, – A.Leoncelli pasakojo nacionaliniam transliuotojui „Australian Broadcasting Corp.“. – Jis buvo įsiaudrinęs, tai – geriausias apibūdinimas; 100 procentų jis buvo įsiaudrinęs.“
Galiausiai keli keleiviai ir įgulos nariai sutramdė tą vyrą ir surišo jį diržais. „Tuo metu jis buvo tvirtai surištas“, – žurnalistams pasakojo G. Ashton‘as.
 
„Du ar trys drąsūs jauni australai šoko ant jo ir nubloškė ant žemės“, – pridūrė keleivis.
 
Veiksmai – herojiški
 
Pareigūno teigimu, tas vyras su savimi turėjo „garso stiprintuvo tipo instrumentą“. Lėktuvo keleivis Andrew Leoncelli sakė, kad tai buvo nešiojamas muzikos grotuvas „Boombox“.
Policijos vyresnysis inspektorius Tony Langdon‘as sakė, kad lėktuvo įgula taip pat atliko svarbų vaidmenį tramdant tą vyrą. „Manome, kad keleivių ir įgulos veiksmai buvo gana herojiški“, – teigė jis.
 
Orlaivis „Airbus A330-300“ su 337 keleiviais grįžo į Melburno oro uostą praėjus pusvalandžiui po pakilimo.
 
Keleiviams – vyriausybės parama
 
Keleiviai pusantros valandos buvo laikomi lėktuve, kol pareigūnai ieškojo jame galimai paslėptų sprogmenų, sakė G. Ashton‘as.
 
Iš lėktuvo vyrą išlaipinusi policija nustatė, kad jis niekaip nesusijęs su teroristais ir neturėjo bendrininkų.
Viktorijos valstijos vyriausiasis ministras Daniel‘is Andrew‘sas‚ to lėktuvo keleiviams, patyrusiems šį sukrečiantį įvykį, pasiūlė vyriausybės paramą.
„Nemanau, kad kas nors iš mūsų iš tiesų supranta, kokia trauma, kokia gąsdinanti patirtis tai buvo“, – teigė jis.
 
Studento vizą turintis vyras Australijoje mokosi virėjo amato. Ketvirtadienį jis veikiausiai stos prieš teismą dėl kaltinimų sukėlus pavojų lėktuvui ar sukėlus netikrą grėsmę, teigė G. Ashton‘as. Už tokius pažeidimus Australijos teisės aktai numato iki 10 metų laisvės atėmimo bausmę.
 
Oro linijų atstovai teigė, kad šis incidentas bus ištirtas.
 
Katastrofų šleifas
 
Pastaraisiais metais „Malaysia Airlines“ patyrė dvi didžiules katastrofas. Reisu MH17 iš Amsterdamo į Kvala Lumpūrą skridęs lėktuvas 2014 metų liepos 17 dieną buvo numuštas virš Rytų Ukrainos. Žuvo visi 298 jame buvę žmonės.
 
Be to, 2014 metų kovo 8-osios naktį mįslingai dingo laineris MH370, skrisdamas iš Kvala Lumpūro į Pekiną; jame buvo 239 keleiviai ir įgulos nariai. Šis lėktuvas, veikiausiai nukritęs Indijos vandenyne, iki šiol nėra rastas.
 
 
 
  

Žymos: Australija, Bomba, Malaysia airlines, Grasinimai, bomba lėktuve, Melburnas

Komentarai

Naujausi straipsniai