2010-01-14

Malaizijoje – religinės nesantaikos

  
Malaizijoje – religinės nesantaikos

Malaizijos krikščionių bendruomenėje tvyro nerimas. Per kelias dienas šalyje užpulta apie dešimt krikščionių bažnyčių. Paskutiniuoju taikiniu tapo krikščionių evangelikų maldos namai. Nors išpuolių metu niekas nenukentėjo, pastatai smarkai apgadinti.

Viena iš nusiaubtų bažnyčių buvo išpaišyta juodais dažais. Tačiau atrodo, kad nusikaltėliai imasi vis naujų metodų – minėtąją evangelikų bažnyčią apgadino sprogusi savadarbė bomba. Laimei, pastaroji, ko gero, nesuveikė taip, kaip norėta – sudegė tik durys ir apdegė įėjimas į pastatą.
Manoma, kad vandalai taip keršija už praėjusį mėnesį Aukščiausiojo Teismo priimtą kontroversišką sprendimą panaikinti vyriausybės draudimą ne musulmonams vartoti žodį „Alachas“. Įtampa ėmė augti po to, kai Romos katalikų laikraščiui buvo leista vartoti žodį „Alachas“, norint apibūdinti Dievą kopijose, išleistose vietine malajų kalba.
 
Vyriausybė vis dar kovoja dėl tokio sprendimo panaikinimo. Musulmonų grupės teigia, kad krikščionys žodį vartoja stipriai asocijuodami su islamu ir islamistais. Jie tai mato kaip taktinį manevrą, kuriuo žmonės traukiami pereiti į krikščionybę.
 
Manoma, kad pastarųjų dienų išpuoliai turės rimtų politinių pasekmių. Krikščionys šiuo metu sudaro vos 9% šalies gyventojų, o dauguma – musulmonai. Dauguma ne musulmonų yra indai arba kinai. Rodos, ne itin reikšmingas ginčas dėl žodžio vartojimo išties į paviršių iškėlė rimtas visuomenės problemas – gilius nesutarimus dėl mažumos valdymo ir religijos praktikavimo laisvės.
 
Šalies vyriausybė į valdžią atėjo su šūkiu „Viena Malaizija“ ir tvirtina, kad rasinė harmonija yra kertinis jų politikos akmuo. Vis dėlto, šalies valdininkų vizija ir jų pasišventimas minėtajam tikslui dabar išgyveną tikrą išbandymą.  
  

Komentarai

Naujausi straipsniai