Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2018-05-04

Lytį pakeitusi moteris vyrų kalėjime išprievartauta nedelsiant

  
Lytį pakeitusi moteris vyrų kalėjime išprievartauta nedelsiant
© doc.state.co.us nuotr.
Lindsay Saunders-Velez nujautė, kad kalėjime bus sutiktas priešiškai.
Po šio užpuolimo kaliniui prireikė savaitės gydymo ligoninėje

JAV ieškinį prieš valstybę pateikė translytis kalinys – jis buvo išsiųstas į vyrų kalėjimą ir jau pirmosiomis nelaisvės akimirkomis patyrė kitų nuteistųjų seksualinę prievartą. Nukentėjusiojo manymu, kaltę už jo kančias turėtų prisiimti ir nelankstūs biurokratai.

Lytį pakeitusi Lindsay Saunders-Velez dabar laikoma vyru, nors gimė kaip mergaitė ir ankstyvame amžiuje susidūrė su lyties disforija – sutrikimu, kai žmogus yra nepatenkintas prigimtine lytimi.
Siekiant ne tik psichologinių, bet ir fizinių permainų, L. Saunders-Velez lytis dokumentuose pakeista į vyro, o praėjusiais metais pradėtas specialus gydymas hormonais, sukeliančiais permainas organizme.
 
Nuo mažens L. Saunders-Velez turėjo problemų ir su nustatytos tvarkos laužymu, todėl ne vienerius metus praleido elgesio korekcijos įstaigoje, o kai buvo perkeltas į suaugusiųjų kalėjimą sulaukė priešiško kitų kalinių elgesio – jau pirmosiomis įkalinimo valandomis buvo išprievartautas.
 
Po šio užpuolimo kaliniui prireikė savaitės gydymo ligoninėje.
 
Dabar 20-metis ir jį ginantys advokatai rengia ieškinį prieš Colorado valstijos valdžios įstaigas. Jis pagrįstas tuo, jog kalėjimo vadovybė neatsižvelgė į L. Saunders-Velez prašymą nelaikyti jos bendroje sekcijoje su kitais kaliniais baiminantis fizinių kančių.
Į tai atsakyta, jog jis nesugebėjo pagrįsti savo teiginių, kad tarp kitų nuteistųjų jam kyla pavojus.
 
Taip pat teigiama, jog įkalinimo įstaiga translyčiams nepritaikyta, o sąlygos diskriminuoja tokius žmones ir yra jiems pavojingos.
 
Į šį procesą įsitraukė ir homoseksualių žmonių teises ginančių organizacijų teisininkai. Teigiama, kad prievartą įkalinimo įstaigose patiria apie 40 proc. visų įkalintų translyčių.
 
Colorado valstijoje analogišką ieškinį yra pateikęs dar vienas asmuo, tačiau jis viešumo vengia.
Lindsay Saunders-Velez anketa Colorado pataisos departamento tinklalapyje. Lindsay Saunders-Velez anketa Colorado pataisos departamento tinklalapyje.
  

Žymos: kalėjimas , Translytis žmogus, lindsay saunders velez

Komentarai

Naujausi straipsniai