Tiesa.com, urm   |   2019-12-12

Lietuvos ambasada Pekine sėkmingai įgyvendino vystomojo bendradarbiavimo projektus Mongolijoje ir Mianmare

  
Lietuvos ambasada Pekine sėkmingai įgyvendino vystomojo bendradarbiavimo projektus Mongolijoje ir Mianmare
© urm

Lietuvos ambasada Pekine 2019 metais sėkmingai įgyvendino tris vystomojo bendradarbiavimo projektus akreditavimo valstybėse – du Mongolijoje ir vieną Mianmare.

Vystomojo bendradarbiavimo projektai Mongolijoje buvo skirti moterų įgalinimui. Ambasados paremto nevyriausybinės organizacijos „Balsai už pokyčius“ projekto tikslas buvo skatinti kaimo vietovėse gyvenančias moteris dalyvauti 2020 metų savivaldos rinkimuose, perduoti miesto moterų dalyvavimo socialinėje ir politinėje veikloje patirtį kaimo vietovių moterims.
Buvo surengti mokymai 6 provincijose, seminaras Ulanbatore, bendradarbiaujant su Lietuvos Lygių galimybių plėtros centru parengtas leidinys „Bendruomenės telkimo vadovas“. Sukurti 2 trumpi dokumentiniai video filmai apie jaunas moteris lyderes, video ir seminarų nuotraukos platintos socialiniuose tinkluose, Facebook puslapyje užfiksuota 100 tūkst. peržiūrų.
 
Nevyriausybinei organizacijai talkino profesionali multimedijos komanda. Antrąjį ambasados paremtą vystomojo bendradarbiavimo projektą Mongolijoje įgyvendino nevyriausybinė organizacija Sainkhuu Iveel San. Projektas buvo skirtas marginalizuotų kaimo vietovių moterų įgalinimui. Tam tikslui 5 provincijose surengtuose seminaruose moterys buvo mokomos viešo kalbėjimo, bendravimo su žiniasklaida, buvo supažindinamos su vietos savivaldos ir moterų teises apibrėžiančiais teisės aktais.
 
Vietos socialiniai darbuotojai padėjo atrinkti projekto dalyves: vienišas motinas, moteris neturinčias darbo, mažai išsilavinusias ir neįgalias moteris, norinčias įsitraukti į vietos bendruomenių socialinę, ekonominę ir politinę veiklą. Mokymų metu buvo duodami interviu vietos televizijai ir laikraščiams, parengta brošiūra apie projektą, informacija apie projekto įgyvendinimą buvo talpinama Facebook paskyroje.
 
Mianmare įgyvendintu vystomojo bendradarbiavimo projektu buvo siekiama padėti kurti švietimo kokybės ir vertinimo sistemą, stiprinti koordinavimo tarp įvairių švietimo institucijų, organizacijų ir įstaigų mechanizmą, stiprinti nacionalinės švietimo sistemos švietimo vadovų administracinius gebėjimus.
Projekto vykdytojas nevyriausybinė organizacija „Parami institutas“ 35 atstovams iš įvairių Mianmaro švietimo įstaigų surengė seminarą švietimo akreditavimo ir kokybės užtikrinimo tema. Viena iš projekto eksperčių – Lietuvos aukštojo mokslo kokybės vertinimo centro direktoriaus pavaduotoja Aurelija Valeikienė.
 
Projektas buvo pristatytas Mianmaro televizijos kanale Myanmar Channel 9, interneto svetainėse, Parami Instituto Facebook puslapyje. Ambasada ketina tęsti vystomojo bendradarbiavimo projektus akreditacijos valstybėse ir kitais metais.
  

Žymos: Ambasada, Lietuvos ambasada, tarptautiniai ryšiai, Mianmaras

Komentarai

Naujausi straipsniai