Pagal pasaulio spaudą parengė Eglė Makuškaitė   |   2010-06-02

Lietuvis – antrame rinkimų ture

  
Lietuvis – antrame rinkimų ture

Buvęs Bogotos meras, lietuvių kilmės politikas Antanas Mockus pateko į antrąjį Kolumbijos prezidento rinkimų turą.

ent="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">

Nors pirmajame rate lietuvį ir aplenkė buvęs šalies gynybos ministras ir pagrindinis konkurentas Juanas Manuelis Santosas, jam nepavyko surinkti absoliučios daugumos, todėl bus organizuojamas antrasis rinkimų turas. Mockus teigia, kad tai – didžiulis pasiekimas.

 

Santosas, remiamas dabartinio šalies prezidento Alvaro Uribe, surinko 47 proc. rinkėjų balsų, tuo tarpu Mockui atiteko 22 proc. Tokie rezultatai nustebino politologus, nes priešrinkiminės apklausos rodė, kad abu pagrindiniai kandidatai kovoja petys į petį. Manoma, kad keli iš rinkimų pasitraukę politikai antrajame ture skirs savo palaikymą Santosui.

 

Pagrindinis Santoso šalininkas Uribe prezidento poste išbuvo dvi kadencijas ir dėl šalies įstatymų trečią kartą balotiruotis į postą nebegali. Santosas yra pasiryžęs tęsti Uribe propaguotą griežtą saugumo politiką ir savo pergalę pirmajame rinkimų ture dedikavo būtent dabartiniam prezidentui, jo šalininkams bei pasiekėjams.

 

Įdomu tai, kad po aštuonerių metų valdymo Uribe vis dar palaiko 60 proc. rinkėjų. Jam priskiriami tokie nuopelnai kaip partizaninių judėjimų suvaržymas bei sumažėjusi prekyba narkotikais.

 

Žaliųjų partijos atstovas Mockus savo rinkiminėje kampanijoje pabrėžė kovą su korupcija ir investicijas į švietimo sistemą. Jis teigė, kad vien faktas, jog bus rengiamas antrasis rinkimų turas, jau yra didelė pergalė. Jis tikisi, kad sutelkus visas pajėgas galima išplėšti ir galutinį laimėjimą. Mockaus šalininkai pabrėžia, kad politikas yra vertinamas už nuopelnus ekonomikai bei už sostinės žmonių gyvenimo sąlygų pagerinimą. 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai