Tiesa.com/BNS   |   2017-03-21

Lenkija ir toliau erzina ES

  
Lenkija ir toliau erzina ES
© Pixabay.com
ES narė Lenkija, nors ir priklauso Bendrijai, bet neketina jai paklusti. Pavyzdžiui, atsisakyti zlot
Lenkija nori likti ES, bet atmeta taip vadinamas nevienodo integracijos lygio Europos bloke sampratas.

Lenkija ir toliau ketina laikytis savo pozicijos – būti kuo mažiau nepriklausoma nuo Europos Sąjungos (ES). Šalies ministrė pirimininkė Beata Szydlo pareiškė, kad Lenkija ir toliau ketina neatsisakyti savo nacionalinės valiutos zloto.

„Lenkijai yra naudingiau išsaugoti savo valiutą – zlotą“, – per pokalbį internetu pareiškė B. Szydlo ir pridūrė, kad Varšuva neplanuoja prisijungti prie ES bendros valiutos zonos.
Tai politikė pareiškė artėjant ES aukščiausiojo lygio susitikimui, kuriame bus svarstoma „skirtingų greičių“ ES idėja, siejama su naryste euro zonoje.
 
Šį savaitgalį Romoje įvyksiančiame aukščiausiojo lygio susitikime ES vadovai svarstys bloko ateitį po „Brexit“.
 
Manoma, kad ES galiūnės Vokietija ir Prancūzija pritars šiam „skirtingų greičių“ požiūriui. Abi šios šalys yra sakiusios, kad bendros valiutos bloko narės integraciją galėtų stiprinti greičiau už kitas nares.
 
Tuo tarpu Lenkija, didžiausia Vidurio Europos ekonomika, nerimauja, kad būdama tarp devynių dabartinių euro zonai nepriklausančių narių gali būti palikta nuošalyje, jeigu eurą įsivedusios šalys didins savo integraciją.
 
Įtakingas Lenkijos valdančiosios dešiniojo sparno partijos lyderis Jaroslaw‘as Kaczynsk‘is seniai tvirtina, kad Lenkija nori likti Europos Sąjungoje, bet atmeta bet kokias nevienodo integracijos lygio Europos bloke sampratas.
 
ES lyderiai kovo 25 dieną susitiks Romoje paminėti ES 60-ųjų įkūrimo metinių ir tikisi, kad šis momentas akcentuos bloko vienybę D. Britanijai rengiantis inicijuoti ES sutarties 50-ąjį straipsnį ir taip pradėti dvejus metus truksiantį išstojimo procesą.
 
 
  

Žymos: Lenkija, Euras, ES, D. Britanija, brexit, zlotas

Komentarai

Naujausi straipsniai