Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2017-10-02

Lėktuvo variklis ėmė byrėti ore

  
Lėktuvo variklis ėmė byrėti ore
© youtube.com kadras
Keleiviai pro iliuminatorius aiškiai matė subyrėjusį variklį.
Girdėjau didžiulį trenksmą, atrodė, kad lėktuvas su kažkuo susidūrė

Savaitgalį priverstinai nutupdytas tolimojo nuotolio keleivinis lėktuvas – kelionei įpusėjus vienas iš jo variklių tiesiog subyrėjo keleivių akivaizdoje.

Incidentas įvyko šeštadienį, bendrovės „Air France“ lėktuvui „Airbus A380“ skrendant iš Paryžiaus į Los Andželą. Tai didžiausias keleivinis lėktuvas pasaulyje, juo skrido 497 keleiviai.
Skrydžiui įpusėjus, orlaiviui esant beveik 11 kilometrų aukštyje virš Atlanto vandenyno keleiviai išgirdo didžiulį trenksmą, o netrukus pastebėta, kaip dalimis ėmė byrėti vienas iš variklių, esančių ant dešiniojo sparno.
 
„Girdėjau didžiulį trenksmą, atrodė, kad lėktuvas su kažkuo susidūrė. Matėsi, kad keleivius kausto įtampa, kai kurie iš jų bandė juokauti. Netrukus pasigirdo piloto balsas, jis pranešė, kad neveikia vienas iš variklių, todėl leisimės Kanadoje“, – pasakojo lėktuve buvusi Pamela Adams.
 
Iš viso apie 570 tonų sveriantis milžinas turi 4 variklius. Po pusantros valandos nuo incidento jis nusileido Kanados provincijoje Newfoundland’e, o juo skridę žmonės savo kelionės tikslą pasiekė vėliau – į Los Andželą buvo nuskraidinti dviem kitais lėktuvais.
 
Bendrovė aiškinasi incidento priežastis.
  

Žymos: Avarinis nusileidimas, kelionės lėktuvu

Komentarai

Naujausi straipsniai