Tiesa.com, DELFI.lt   |   2019-05-12

Lėktuvo gaisro tyrimo išvados: daugelis keleivių neturėjo jokių šansų išsigelbėti

  
Lėktuvo gaisro tyrimo išvados: daugelis keleivių neturėjo jokių šansų išsigelbėti
© facebook nuotrauka

Keleiviai, suskubę susirinkti rankinį bagažą, prieš palikdami Maskvos Šeremetjevo oro uoste sudegusį lėktuvą SSJ100, nesutrikdė žmonių evakuacijos. Tokia išvada pateikta preliminarų tyrimą atlikusių tyrėjų, rašo rbc.ru.

Atsakydamas į portalo RBK klausimus, su tyrimo eiga susipažinęs šaltinis nurodė, kad atliekant patikrą nebuvo užfiksuota jokios delsos ar trukdymo, susijusio su degantį orlaivį paliekančių keleivių elgesiu, būtent – bandymu išgelbėti rankinį bagažą.
Priešingą nuomonę formuojančius pranešimus RBK pašnekovas prilygino pirmųjų emocijų bangai. Remiantis jo žodžiais, užpakalinėje lėktuvo dalyje buvę keleiviai žuvo, visų pirma, dėl gaisro intensyvumo ir degant kurui bei fiuzeliažo komponentams ypač pakilusios temperatūros, taip pat liepsnos išplitimo salone.
 
Agentūros TASS kalbintas šaltinis iš teisėsaugos struktūrų taip pat akcentavo, kad tyrimas neįrodė įvairiais žiniasklaidos kanalais kai kuriems lėktuvo keleiviams mestų kaltinimų pagrįstumo, todėl prielaidą, kad susirinkdami bagažą jie galėjo užvilkino evakuaciją, reikėtų laikyti nepatvirtinta.
 
Jis taip pat pridūrė, kad šansai išgelbėti daugumą užpakalinėje lėktuvo dalyje buvusių keleivių praktiškai buvo lygūs nuliui. Kai kurie, esą, galėjo taip grietai apsinuodyti degimo produktais, kad nė saugos diržų nespėjo atsisegti. Žmonės taip pat galėjo netekti sąmonės, kai tupdomas lėktuvas trenkėsi į žemę.
  

Žymos: Maskva, gaisras lėktuve, gaisro priežastis, lėktuvo avarija

Komentarai

Naujausi straipsniai