Tiesa.com   |   2013-07-09

Latviai pasiruošę eurui

  
Latviai pasiruošę eurui Oficialu: nuo kitų metų pradžios Latvijos nacionalinę valiutą latą pakeis euras.

Jau nuo kitų metų sausio 1-osiso Latvijos valiutą – latą – pakeis euras. Šalis oficialiai pakviesta prisijungti prie euro zonos, pranešė žiniasklaida. Latvija taps 18-ąja euro zonos šalimi.

Jau dabar aišku, kad Latvijos nacionalinė valiuta bus keičiama į eurus pagal Latvijos banko nustatytą dabartinį santykį, kuriuo latas yra susietas su vieningąja ES valiuta - 0,70284 lato už vieną eurą.
ES finansų ministrų balsavimas vainikavo diplomatines procedūras dėl Latvijos stojimo į euro zoną.
Europos Parlamentas liepos 3-ąją pritarė Latvijos siekiui įsivesti eurą, kai už šią iniciatyvą balsavo 85 proc. įstatymų leidėjų. Birželio 28 dieną ES šalių lyderiai vienbalsiai pritarė Latvijos stojimui į euro zoną.
 
Tuo tarpu kitoje Lietuvos kaimynėje Lenkijoje euro įvedimas stringa. Šiomis dienomis pasigirdę ekonominiai rodikliai nuvylę greitą augimą žadėjusius ekonomistus, tačiau tai ne esminė priežastis, kodėl Lenkijoje vis dar nėra euro ir net negalima numatyti konkrečios datos, kada šalis bent teoriškai galėtų atsisakyti zloto.
 
Lenkijos parlamentarai nepritaria euro įvedimui ir Parlamente nepavyksta priimti konstitucijos pataisų, kurios būtinos norint nacionalinę valiutą pakeisti euru. Pasak Lenkijos ministro pirmininko Donaldo Tusko, jiems nepavyko pasiekti susitarimo su dabartine valdančiąja dauguma. Politikas taip pat prognozuoja, kad jis su bendrapartiečiais daugumo negaus ir per būsimus rinkimus, kurie vyks 2015-aisiais. Tai reiškia, kad reali data Lenkijai prisijungti prie euro zonos – po dešimtmečio.
  

Žymos: Latvija, Pinigai,

Komentarai

Naujausi straipsniai