Tiesa.com   |   thelocal.se   |   2015-04-21

Labiausiai apsimoka švediškas pasas  

  
Labiausiai apsimoka švediškas pasas Keliaujant su švedišku pasu vizų nereikia net į 174 šalis.

Švediškas pasas kišenėje užtikrina lengvesnę kelionę nei bet kurios kitos pasaulio valstybės dokumentas. Tokią išvadą padarė Europos kelionių agentūra „GoEuro“, atlikusi tyrimą.

Kaip paskelbė portalas Thelocal.se, tiriant su kurios šalies pasu lengviausia, patogiausia ir pigiausia keliauti buvo vertinami šie aspektai: kokia paso išdavimo/gavimo procedūra ir kokia šio dokumento kaina, koks galiojimo laikas ir į kokias šalis su pasu galima važiuoti be vizos, už kurią paprastai reikia mokėti.
Įvertinus visus šiuos kriterijus, Švedijos pasas užėmė pirmąją vietą: jį lengviausia ir pigiausia gauti, be to su juo keliauti patogu, nes net į 174 šalis nereikia gauti vizos. Tyrimo autoriai sugalvojo formulę pagal kurią švediškas pasas kainuoja apie 40 eurų, tuotarpuvokiškastoks pats dokumentasžmoguiatseinaapie 65 eurus, o štai britiško paso sąlyginė kaina siekia virš šimto eurų.
 
„GoEuro“ atstovai teigė, kad dar prieš kurį laiką skaičiuojant „paso kainą“ daugiausiai dėmesio buvo skiriama, kiek galima sutaupyti pinigų keliaujant po pasaulį ir neperkant įvairių šalių brangesnių ar pigesnių vizų. Tačiau pastaraisiais metais labai aktuali tapo ir paso išdavimo kaina. Tyrimo autoriai paskaičiavo, kiek valandų reikia dirbti už minimalų šalyje nustatytą minimalų atlygį, kad įsigyti vienos ar kitos valstybės pasą (žiūrėti lentelę žemiau).
 
 
 
 
  

Žymos: Švedija, Pilietybė

Komentarai

Naujausi straipsniai