Parengė Eglė MAKUŠKAITĖ   |   2010-04-02

Kur dingsta parama Zimbabvei?

  
Kur dingsta parama Zimbabvei?

Jungtinė Karalystė rimtai susirūpinusi Zimbabvės gyventojų, ir ypač vaikų, padėtimi. Teigiama, kad JK finansinė pagalba sėkmingai pasiekia vargstančius Zimbabvės gyventojus, tačiau vaikų padėtis šalyje vis dar itin komplikuota.

="line-height: 150%">Manoma, kad praėjusiais metais šalyje buvo per 1,5 milijono našlaičių vaikų, kurie tėvus prarado dėl AIDS, maliarijos bei choleros.
 
Tarptautinės plėtros komiteto parengta ataskaita skelbia, kad nuo 2009-ųjų, kai šalyje įvyko valdžios pasidalijimas, mokyklų bei ligoninių statybos pasistūmėjo į priekį labai nežymiai. Vakarų vadovai sutinka, kad dėl prastos šalies situacijos labiausiai kaltas Zimbabvės prezidentas Robertas Mugabė, kuris po valdžios pasidalijimo vis tiek liko įtakingiausiu šalies žmogumi.
 
Pranešime teigiama, kad galimybės šalyje surengti laisvus ir teisingus rinkimus vis dar itin menkos. Vis dėlto ataskaitoje minimas ir nedidelis šalies ekonominės situacijos pagerėjimas. Komiteto nariai ragina ES imtis sankcijų prieš kontroversiškąjį prezidentą.
Pranešime itin palankiai atsiliepiama apie JK indėlį skatinant pažangą Zimbabvėje. 2009-aisiais šalis įsipareigojo Zimbabvei skirti 60 milijonų svarų sterlingų.
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai