tiesa.com   |   LRT   |   2014-03-17

Krymas - tai jau Rusija

  
Krymas - tai jau Rusija Kryme nacionalizuojamas Ukrainos turtas, netrukus pradės cirkuliuoti Rusijos rublis.

Krymo sekmadieninis referendumas jau praeitis. Jame už prisijungimą prie Rusijos pasisakė daugiau nei 96 proc. šio pusiasalio gyventojų. Žiniasklaida mirga pranešimais apie pažeidimus: kai kuriuose miestuose balsavo daugiau nei 100 proc. gyventojų įskaičiuojant vaikus, savo valią pareiškė ir mirusieji arba neturintys balsavimo teisės rusakalbiai.

 Tačiau fakto tai nekeičia – Rusija ir Krymas trimituoja apie pergalę. Pusiasalis nuo šiol bus sudėtinė Rusijos Federacijos dalis. Ukrainos turtas nacionalizuojamas, jau artimiausiu metu ten nustos cirkuliuoti grivina, bus įvesta nauja valiuta – Rusijos rublis.
Jokie Ukrainos grasinimai Rusijai išvesti savo kariuomenę nedelsiant nesuveikė. Nebuvo ir jokių reikšmingų postūmių Europos Sąjungos (ES) ar JAV užsienio politikoje.
 
Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas teigė, jog referendumo ES, taigi ir Lietuva, nepripažįsta, todėl jis nekomentuos pažeidimų ir balsavimo eigos. „Referendumas neteisėtas, todėl nekomentuosiu pažeidimų, nes balsavimo nėra. Kaip galima vadinti tai laisvos valios pareiškimu, kai okupanto šautuvo vamzdis žmonėms įremtas į smilkinį“, - su LRT žurnalistais kalbėdamas pažymėjo Lietuvos atstovas Ukrainoje.
 
Diplomatas, kuris balsavimo dieną buvo Kryme ir palaikė totorius, teigė, jog šios tautybės žmonės Kryme yra įbauginti ir panikuoja dėl savo ateities Rusijos sudėtyje. Totoriai iš tikrųjų turi ko baimintis. Sovietai juos trėmė ir žiauriai engė, o į savo gimtąsias vietas jiems leista buvo sugrįžti tik 1988-aisiais. Tad jie su nerimu laukia naujos valdžios ir jos politikos.
 
Tuo tarpu Rusijos prezidentas triumfuodamas pranešė apie tai, apie ką jau kalbėjo dar gerokai iki referendumo: Krymas nori tapti Rusijos dalimi ir tokiai gyventojų valiai niekas negali priešintis. Tuo labiau neteisėtai, Rusijos įsitikinimu, į valdžią atėjusi naujoji Ukrainos Vyriausybė.
 
Krymas irgi ilgai nelaukė. Apie šventinę dieną – pirmadienį – buvo paskelbta jau iš anksto. Tarsi rezultatai jau buvo visiems aiškūs dar likus kelioms dienoms iki balsavimo.
 
  

Žymos: Rusija, Ukraina, Krymas,

Komentarai

Naujausi straipsniai