tiesa.com   |   2014-03-06

Krymas jungiasi prie Rusijos

  
Krymas jungiasi prie Rusijos Krymo Rada nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos. Sprendimas įsigalioja nuo šiandien.

Krymo Aukščiausioji Rada nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos. Apie tai jau informuotas ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Tarptautinėje arenoje tai laikoma ypač blogu ženklu ir Ukrainai, ir visam pasauliui.

 Krymo Rada priėmė kelis sprendimus, kurie ypač pablogino padėtį visame regione ir padidino įtampą. Politikai nubalsavo už prisijungimą prie Rusijos, o referendumą šiuo klausimu gerokai paankstino. Jis įvyks jau labai greitai – kovo 16 dieną. Referendume gyventojai turės atsakyti į tokius du klausimus: ar Krymas grįš prie 1992 metų Konstitucijos ir ar turėtų įeiti į Rusijos sudėtį.
Pirmasis Krymo autonomijos vicepremjeras R. Temirgalijevas naujienų agentūrai „Interfax“ pareiškė, jog sprendimas dėl Krymo prisijungimo prie Rusijos įsigalioja net nelaukiant kitą savaitę numatomo referendumo rezultatų. „Aukščiausiosios Rados sprendimas dėl Krymo prisijungimo prie Rusijos įsigalioja nuo priėmimo momento, taigi nuo šiandienos“, - „Interfax“ ketvirtadienį citavo Krymo politiką.
Krymas jau beveik savaitę praktiškai užimtas Rusijos kariuomenės. Ji kontroliuoja padėtį visuose svarbiausiose taškuose, taip pat ir karinėse bazėse, kurias perėmė iš ukrainiečių.
 
Rusijos prezidentas V.Putinas tvirtino, kad rusų kariai – tai nėra kariuomenės daliniai, o taikdarių būriai, kurie gins rusų teises, kurių Kryme – dauguma. Jis taip pat aiškiai pasakė, kad nepripažįsta naujosios Kijevo valdžios, nes ji neteisėtai nuvertė dabar jau buvusį prezidentą Viktorą Janukovyčių.
 
  

Žymos: Rusija, Ukraina, Krymas,

Komentarai

Naujausi straipsniai