Tiesa.com   |   2013-07-01

Kroatija džiūgauja prisijungusi prie ES

  
Kroatija džiūgauja prisijungusi prie ES Kroatija prisijungė prie ES ir tapo 28-ąją bendrijai priklausančia valstybe.

Laikrodžiui išmušus vidurnaktį Kroatijos žmonės ir politikai džiaugėsi tapę pilnateisiais Europos Sąjungos (ES) nariais. Šalies sostinėje Zagrebe dešimtys tūkstančių žmonių dalyvavo šventiniame renginyje, kurį vainikavo įspūdingi fejerverkai. Nors ES kamuoja ekonominiai sunkumai ir tokios šalys kaip Graikija, Portugalija ar Ispanija garsiai svarsto apie ES trūkumus bei kartas nuo karto reiškia neoficialų norą išstoti iš bendrijos, tačiau Kroatijai tai svarbi istorinė akimirka, pranešė BBC.

Buvusiai Jugoslavijos respublikai tai ypatingai svarbi diena, kai po beveik du dešimtmečius trukusių karų ir nepriklausomybės paskelbimo ji gali stoti į vieną eilę su kitomis Europos valstybėmis. Kroatija – 28-oji ES narė, kuri oficialiai pirmą kartą Zagrebe galėjo dainuoti ES himną - Ludwigo van Beethoveno „Odę džiaugsmui“.
Sakydamas sveikinimo kalbą ES prezidentas Hermanas Van Rompuy teigė, jog šalis peržengė svarbų slenkstį ir tvirtino, kad tai kelias į gerą šios šalies gyvenimą.
 
Žinoma, toks entuziazmas svetimas ekonomistams ir euroskeptikams, kurie nerimauja dėl ES ekonomikos ir jos galimybių padėti naujoms narėms kovoti su savo šalies problemomis dar gelbėjant ir didelių finansinių sunkumų kamuojamas senąsias ES nares.
 
Kroatija vienu iš savo prioritetų laiko turizmo sektorių, tačiau šalies ekonomikai tai pastaraisiais metais smarkiai nepadėjo. Naujoji ES narė pastaruosius kelis metus gyvena tai ekonominiame nuosmukyje, tai stagnacijoje, o nedarbas siekia net 20 proc. Nespindinti padėtis ir pagal kitus rodiklius. Štai pagal vienam gyventojui tenkantį šalies bendrojo vidaus produkto (BVP) dalį blogesnė padėtis Europoje yra tik Rumunijoje ir Bulgarijoje.
  

Žymos: Kroatija, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai