Tiesa.com   |   thelocal.it   |   2014-05-28

Krizė privertė italus „atsisakyti“ vaikų

  
Krizė privertė italus „atsisakyti“ vaikų Italijoje pasiektas antigimstamumo rekordas.

Italijoje dramatiškai sumažėjo gimstamumas ir, panašu, kad ši neigiama tendencija artimiausiu metu nesikeis. Remiantis statistikos duomenimis, kuriuos paviešino portalas thelocal.it, 2013-aisiais metais šalyje gimė 515 tūkst. kūdikių.

 Tai dar mažiau nei prieš penkerius metus, kai jau atrodė, kad italai pasiekė gimstamumo antirekordą. Paskutinį kartą tokie gąsdinantys skaičiai bus užfiksuoti 1995-aisiais.
Manoma, kad italai ir ateityje susilauks vis mažiau atžalų, vis daugiau šeimų sąmoningai nuspręs apskritai neturėti vaikų. Žinoma, tokius pokyčių visuomenėje inspiruoja ne tik lygios moterų ir vyrų teisės, bet ir ekonominė situacija, kuri šioje Europos valstybėje nedžiugina jau kelis metus.
 
Dėl sunkios ekonominės padėties šalies gimstamumo „negelbsti“ ir imigrantai, kurių skaičius pastaruoju metu smarkiai sumažėjo.
 
Italai viena seniausių tautų pasaulyje, kur šimtui jaunų žmonių (iki 15 metų) „tenka“ daugiau nei 150 vyresnių nei 65-erių metų. Juos lenkia tik vokiečiai. Žinoma, tam įtakos turi ir ilga gyvenimo trukmė. Italijoje vidutiniškai vyrai gyvena iki 79,6 metų amžiaus, o moterys iki 84-erių.
 
  

Žymos: Italija, Šeima,, Vaikai

Komentarai

Naujausi straipsniai