Tiesa.com   |   ABC TV   |   2014-12-09

Kovotojai prieš rasizmą sulaukia vis daugiau pasekėjų

  
Kovotojai prieš rasizmą sulaukia vis daugiau pasekėjų Prie protestuotojų Niujorke šią savaitę prisijungė ir NBA krepšininkas LeBronas Jamesas.

Žiniasklaida mirga naujais pranešimais apie nesiliaujančius ir naujai įsiplieskusius protestus Jungtinėse Valstijose. Prie protestuotojų prisijungia vis daugiau žmonių, o šią savaitę jų gretas papildė ir garsūs krepšininkai. NBA komandos Klivlando „Cavaliers“ klubo puolėjas LeBronas Jamesas kaip ir kiti jam prijaučiantys vilkėjo specialiai protestui Niujorke pagamintus marškinėlius ant kurių buvo užrašas: „Aš negaliu kvėpuoti“.

Būtent tokius paskutinius savo gyvenime žodžius ištarė policijos pasmaugtas Ericas Garneris, prieš kurį suėmimo metu jėgą panaudojo pareigūnai.
Dar vienas tautinių mažumų įsiūtį sukėlęs incidentas įvyko Fergusono miestelyje, Sent Luiso (Misūrio valstija) priemiestyje, kur pareigūnas, norėdamas sulaikyti juodaodį Michaelą Browną,jį nušovė.
 
Policininkui atrodė, kad šis bandė atimti ginklą ir jį nukreipti į policininką. Misūryje ir kitose valstijose prigijo su šiuo mirusiuoju susiję marškinėliai, ant kurių užrašas: „Rankas aukštyn, nešaukit“.
 
Dabar žiniasklaida nušvietė ir dar vieną istoriją: Klivlende pareigūnas nušovė vaikų žaidimų aikštelėje žaidusį 12-metį, kuris rankose turėjo žaislinį ginklą. Jo mama SamariaRice ABC televizijai sakė, kad ji pasiruošusi padaryti viską, kad jos vaiką nušovęs pareigūnas būtų nubaustas pačia griežčiausia įmanoma bausme.
 
Kad taip atsitiks, tikinčių vis mažiau, nes prieš tai aprašytų dviejuose incidentuose dalyvavę policininkai (visi jie – baltaodžiai) buvo išteisinti.
 
Žmonės labai įtūžo. Į protestus renkasi ne tik įvairių rasių atstovai, kurie JAV sudaro mažumas, bet ir baltieji, kurie pritaria nuomonei, jog valstijose yra rasinė nelygybė ir su ja reikia kovoti.
 
Protestai šią savaitę toliau tęsėsi Niujorke ir kituose keliuose miestuose. Į gatves žmones traukia kiekvieną dieną, jie trukdo eismą, nemaža dalis protestuotojų įsivelia ir į riaušes su policija. Prieš kelias dienas per vieną demonstraciją buvo sulaikyta net 150 žmonių.
 
  

Žymos: JAV, Protestas, Nusikaltimai

Komentarai

Naujausi straipsniai