Tiesa.com, bns.lt   |   2017-09-03

Kosmose rekordiškai ilgai išbuvusi moteris - grįžo

  
Kosmose rekordiškai ilgai išbuvusi moteris - grįžo
© Peggy Whitson Twitter
Moteris pasipriešino fizikos dėsniams.
P.Whitson iš viso išbuvo 665 paras – 288 paras vien per pastarąją misiją; tiek laiko kosmose nebuvo nė vienas kitas amerikietis ar amerikietė.

Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) astronautė Peggy Whitson vakar vėlai vakare sugrįžo į Žemę – baigėsi jos skrydis, patvirtindamas rekordinę amerikiečio buvimo kosmose trukmę.

Išorinėje Žemės erdvėje P.Whitson iš viso išbuvo 665 paras – 288 paras vien per pastarąją misiją; tiek laiko kosmose nebuvo nė vienas kitas amerikietis ar amerikietė.
Keliomis valandomis anksčiau iš Tarptautinės kosmoso stoties (TKS) kartu su kitu amerikiečiu bei rusu ji išvyko kapsule „Soyuz“, kuri saugiai nusileido Kazachstano stepėje sekmadienį saulei patekėjus, kai JAV tebebuvo vėlyvas šeštadienio vakaras.
 
Iš kapsulės paskutinei išneštai P.Whitson iš karto buvo įteikti akiniai nuo saulės, o ji patogiai ilsėjosi specialiame krėsle. Medikai tikrino jos pulsą – įprasta procedūra.
 
Tada jai buvo įteikta puokštė gėlių su sveikinimu „Welcome back, Peggy“ („Sveika sugrįžusi Pege“).
Be buvimo kosmose trukmės P.Whitson pasiekė dar kelis rekordus orbitoje: ji yra vyriausia astronautė, 57-erių, labiausiai patyrusi darbininkė TKS išorėje, kur ji buvo net 10 kartų. Be to ji yra pirmoji moteris du kartus vadovavusi TKS įgulai.
 
Su ja sugrįžęs rusų kosmonautas Fodoras Jurčichinas kosmose per penkias misijas yra išbuvęs dar ilgiau – 673 paras. Kartu su jais grįžo ir NASA astronautas Jackas Fischeris (Džekas Fišeris), išbuvęs kosmose 136 paras nuo balandžio.
 
Visi trys, papozavę bendrai nuotraukai, buvo nunešti į specialią medikų palapinę.
 
  

Žymos: JAV, NASA, Moterys, kosmosas

Komentarai

Naujausi straipsniai