Parengė Egidija Lekavičienė   |   2010-12-21

Korėjų pajėgos – aukščiausioje kovinėje parengtyje

  
Korėjų pajėgos – aukščiausioje kovinėje parengtyje Seulą palaiko demokratiškieji pasaulio galingieji.

Pietų Korėjos ginkluotosioms pajėgoms įsakyta būti aukščiausios kovinės parengties, antradienį pranešė KR Gynybos ministerija, parengusi ataskaitą apie Pietų Korėjos kariuomenės pirmadienį surengtas šaudymo pratybas Jeonpjeongo saloje pasienyje su Šiaurės Korėja. Lapkritį šią salą apšaudė Šiaurės Korėja.

="text-align: left">Ataskaitoje, nusiųstoje parlamentinei gynybos klausimų komisijai, pažymima, kad „iki šių mokymų pradžios Šiaurės Korėjos pakrančių artilerija bei priešraketinės gynybos sistemos buvo aukščiausios karinės parengties“. Pasak Pietų Korėjos gynybos ministerijos atstovų, kadangi Šiaurės Korėja turi potencialą, kuris leidžia jai griebtis karinių provokacijų, Pietų Korėja taip pat laikys savo ginkluotąsias pajėgas aukščiausioje kovinėje parengtyje.
 
Dėl Korėjos pusiasalyje susidariusios kritinės padėties Niujorke sekmadienį buvo surengtas ypatingas Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdis. Tačiau tarp Saugumo Tarybos narių nebuvo vieningos numonės dėl to, ką Jungtinėms Tautoms reikėtų daryti su Pchenjanu ir Seulu.

Jungtinės Valstijos siekė kategoriško Šiaurės Korėjos pasmerkimo, tuo tarpu kinų delegacija nurodė, jog dėl esamos konfliktinės situacijos negalima visos kaltės suversti tik Šiaurės Korėjai.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai