Tiesa.com/BNS   |   2017-02-24

Komfortišką gyvenimą garantuojantys Afrikos miestai

  
Komfortišką gyvenimą garantuojantys Afrikos miestai
© Flickr.com
Pirmoje vietoje kasmet milijonus turistų pritraukiantis Maroko sostinė – Marakešas.
Atliekant tyrimą buvo atsižvelgiama į tokius kriterijus, kaip socialinės ir gyvenimo sąlygos, infrastruktūra, valdymas ir aplinkosauga.

Afrikos miestai dažnam europiečiui asocijuojasi su egzotika, bet net nesusimastoma, kad kai kuriuose jų galima gyventi gerokai komfortiškiau nei senojo žemyno megapoliuose.

Atlikto tyrimo rezultatai atskleidė, kokiuose Afrikos miestuose gali mėgautis geriausia gyvenimo kokybe. Įdomu tai, kad į geriausiųjų dešimtuką pateko net keturi Maroko miestai.
Pirmasis dešimtuke – Marakešas, o žemiau rikiuojasi dar trys tos pačios šalies miestai – Kasablanka, Rabatas ir Fesas.
 
„Šie miestai yra nedideli, juose buvo paskutiniu metu daug investuota į infrastruktūrą ir žmonių gyvenimo kokybę. Svarbu ir tai, kad ten stabili politinė padėtis“, – teigė tyrimui vadovavęs šveicarų urbanistinis sociologas Jerome'as Chenal‘is.
 
Šimto miestų, įskaitant visas Afrikos šalių sostines ir didžiausius miestus, tyrimo metu buvo atsižvelgta į tokius kriterijus, kaip socialinės ir gyvenimo sąlygos, infrastruktūra, valdymas ir aplinkosauga.
 
Antroje ir devintoje vietose – Johanesburgas ir Keiptaunas (Pietų Afrikos respublika). Tarp geriausiųjų pateko ir du Egipto miestai – Aleksandrija ir Kairas.
 
Ketvirtoje vietoje yra Mauricijaus sostinė Port Luisas, o Tuniso sostinė Tunisas – ketvirtoje.
 
Tyrimą atliko Lozanoje įsikūręs institutas EPFL.
 
 
  

Žymos: Tyrimas, Marokas, miestai, Marakešas, Afrikas, Johanesburgas, Keiptaunas

Komentarai

Naujausi straipsniai