tiesa.com   |   BBC   |   2014-03-02

Koks likimas laukia Krymo sprendžia tik Rusija?

  
Koks likimas laukia Krymo sprendžia tik Rusija? Gali būti, kad Kryme jau yra 15 tūkst. Rusijos karių.

Rusija ir Ukraina – ant karo slenksčio. Kryme rusų karių daugėja su kiekviena valanda. BBC skelbė, kad savaitgalį Kryme jau buvo 15 tūkst. karių. Visi jie pasirengę bet kurią sekundę pradėti naudoti jėgą. Skirtingi žiniasklaidos pranešimai liudijo, kad Sevastopolyje buvo girdėti šūviai. Apie žuvusius ir sužeistus oficialių žinių kol kas nėra.

 Iki galo nėra aišku, kokių veiksmų imsis Ukraina. Kovinė padėtis paskelbta tiek Rusijos, tiek Ukrainos kariuomenėse. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas žodžių į vatą nevyniojo: jis pasirengęs ginti rusų, kurių Kryme dauguma, teises ir saugumą. Tiesa, kas jiems gresia niekam neaišku, bet rusai į tai nesigilina.
Ukraina turi savo poziciją: išsaugoti šalies vientisumą ir gintis nuo Rusijos okupacijos.
Tarptautinė bendruomenė ilgai svarstė ir atsargiai kalbėjo apie galimus padarinius Rusijos agresijos atveju. Dabar Europos Sąjungą kitą savaitę ketina aptarti Ukrainos krizę. JAV prezidentas Barakas Obama su V. Putinu savaitgalį kalbėjosi telefonu. Pokalbis truko pusantros valandos. B. Obama tvirtino, kad JAV ramiai nežiūrės, kaip rusai okupuoja autonominę Krymo respubliką pažeisdama ne vieną pasirašytą sutartį ir tarptautinę teisę bei destabilizuoja padėtį visame regione. Rusijos tai akivaizdžiai neišgąsdino.
 
Diplomatai karą šiuo metu žaidžia kabinetuose, o ukrainiečiai laukia, kas bus. Tiesa, ne visuose miestuose ramybė. Daugiausiai rytinėje Ukrainos dalyje į mitingus pradėjo rinktis prorusiškai nusiteikę šalies gyventojai, kurie kviečia Rusiją kuo greičiau imtis jėgos ir „į vesti tvarką“ nepriklausomoje šalyje.
 
  

Žymos: Rusija, Krymas, Karas,

Komentarai

Naujausi straipsniai