New York Times ir Tiesa   |   2011-07-12

Kodėl nedarbas JAV tapo nematoma problema?

  
Kodėl nedarbas JAV tapo nematoma problema? JAV politikai nedarbo problemą nustūmė į šoną.

Keturiolika milijonų bedarbių. Būtent tiek jų šiuo metu yra JAV. Naujausi duomenys turėjo šiek tiek išmušti iš vėžių entuziastus, nes, nepaisant ekonomikos atsigavimo, šis skaičius vis dar auga. Birželį jis šoktelėjo net iki 9,2 procento.

“Ką tai sako ir kodėl nesigirdi jokio pasipiktinimo”, - klausia “The New York Times”. Faktai aivaizdūs – JAV surakinę didžiausi nedarbo spaustuvai nuo Franklino Ruzvelto laikų. Atlikti tyrimai rodo, kad jeigu prarasite darbą JAV, tai greičiausiai jį pavyks susirasti tik per artimiausius devynis mėnesius. Tiek laiko ieškoti naujo pragyvenimo šaltinio kai kuriems amerikiečiams tiesiog nepakeliama ir daugelis jų pasiduoda.
Tačiau amerikietis, kuris nėra vienas iš tų minėtų 14 milijonų, greičiausiai šios negandos net nepastebės. Ši problema buvo nustumta į šalį ir politikams bei ekonomistams diskutuojant Vašingtone (JAV).
 
Dominuojančios temos: biudžeto deficitas ir sunki ekonominė situacija bei didelis nedarbas Graikijoje ir Ispanijoje, tačiau tik ne JAV. Laikraščio žurnalistas piktinasi, kad JAV politikams ši problema nebeegzistuoja arba atrodo ne tokia jau ir didelė. Kalbant procentais – taip. Keturiolika milijonų Amerikoje nėra tiek jau daug, kai paskaičiuoji, kad kiti likę 90 turi darbą ir pragyvenimo šaltinį. Ir vis dėlto...
 
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai