Parengė Eglė Makuškaitė   |   2010-06-17

Kliba Merkel kėdė

  
Kliba Merkel kėdė

Vokietijos politikos elite bręsta rimti neramumai. Angelos Merkel centro dešiniųjų koalicinė vyriausybė vis labiau nesutaria dėl biudžeto bei politinių reformų.

ent="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">

Atrodo, kad pildosi vos prieš aštuonis mėnesius prognozuotas niūrus scenarijus. Tuomet Merkel vyriausybei pradėjus kadenciją, vos 47 proc. vokiečių manė, kad ši koalicija išsilaikys iki galo.

 

Apie galimą koalicijos subyrėjimą kalba ne tik opozicija, bet ir koalicijoje esantys demokratai. Tuo tarpu pati Merkel ragina koalicijos narius užkasti karo kirvius ir imtis darbo. Jos raginimai neatrodo veiksmingi, ypač po to, kai koalicijos nariai vieni kitus išvadino „agurkėlių armijom“ bei „laukinėm kiaulėm“.

 

Karo zonoje atsidūrė ir pati Merkel. Jai piktų komentarų negaili užsienio ir vietos politikai bei spauda. Merkel ypač kritikuojama už netikslingus bandymus išsikapstyti iš eurozonos krizės. Kanclerė šiuo metu dvejoja, ką daryti su pasiūlymu mažinti biudžetą 67 mlrd. Eurų. Tokiam pasiūlymui tin priešinasi net 80 proc. vokiečių. Jie mano, kad tai būtų socialiai neteisinga. Šalies gyventojai savo nuomonę dėl tokio drastiško taupymo plano išreiškė ir savaitgalį Vokietijoje nuvilnijusiuose protestuose.

 

Į Merkel vyriausybę imta žiūrėti dar įtariau po neseniai įvykusio Hesseno žemių premjero Rolando Kocho bei Vokietijos prezidento Horsto Köhlerio atsistatydinimų. Abu politikai priklausė Merkel partijai. Situaciją dar labiau aštrina kelių populiarių politikų vieši pareiškimai, kad šie taip pat ketina atsistatydinti iš Merkel vyriausybės.

 

Dabar laukiama birželio 30-osios, kai bus renkamas naujas Vokietijos prezidentas. Juo gali tapti arba Merkel remiamas Žemutinės Saksonijos premjeras Christianas Wulffas, arba opozicijos remiamas Rytų Vokietijoje gimęs protestantas bei žmogaus teisių aktyvistas Joachimas Gauckas. Manoma, kad vis augantis priešiškumas Merkel gali atnešti pergalę būtent šiam kandidatui. Jei taip nutiktų, Merkel grėstų balsavimas dėl nepasitikėjimo, ir iškiltų reali naujų rinkimų būtinybė.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai