Tiesa.com   |   Alfa.lt   |   BNS   |   2019-11-10

Kinija griežtina toną: neramumai Honkonge jau įgriso

  
Kinija griežtina toną: neramumai Honkonge jau įgriso
© Asociatyvi nuotrauka. Pixabay

Kinija pareiškė, kad griežtų saugumo įstatymų stygius Honkonge yra pagrindinė priežastis, kodėl jau kelis mėnesius čia vyksta smurtingos demonstracijos, ir pridūrė, kad tokių įstatymų priėmimas yra „skubi užduotis“.

Raginimas, kuris neabejotinai dar labiau supykdys policijos veiksmus kritikuojančius protestuotojus, nuskambėjo per ilgą pareiškimą, kurį vėlų šeštadienio vakarą išplatino Honkongą prižiūrinčio Kinijos vyriausybės departamento vadovas.
Honkongo ir Makao reikalų biuro direktorius Zhang Xiaomingas pripažino, kad pusiau autonominiame mieste valdymą reikia gerinti, ir pridūrė, kad prie neramumų prisidėjo didelės būsto kainos ir augantis pajamų skirtumas.
 
Zhang Xiaomingas taip pat pasisakė už „tvirtesnę ranką“ ir pareiškė, kad būtina priimti įstatymų, kuriais būtų uždrausta ardomoji veikla ir užkirstas kelias kitiems iššūkiams Kinijos centrinės vyriausybės kontrolei. Jo teigimu, Honkongo vadovė Carrie Lam ir parlamentas privalo būti Pekinui ištikimi „patriotai“.
 
Pekino kontroliuojame Honkonge 2003 metais jau mėginta priimti griežtesnių saugumo įstatymų, tačiau tai sukėlė didelio masto protestus, todėl planų buvo atsisakyta.
 
Tokių įstatymų nebuvimas „yra viena pagrindinių priežasčių, kodėl suintensyvėjo vietos radikalių separatistinių jėgų veikla“, pareiškė Zhang Xiaomingas.
Neabejojama, kad jo pareiškimas sulauks didžiulio Honkongo protestuotojų pasipiktinimo.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai