tiesa.com   |   2014-01-28

Kijeve – netikėtos permainos

  
Kijeve – netikėtos permainos Baiminamasi, kad į Kijevą sunaikinti protestuotojus gali būti atsiųsta 10 tūkstančių elitinių karių.

Ukrainos opozicija gali švęsti šiokią tokią pergalę: šiandien atsistatydino šalies Premjeras Mykolas Azarovas. Pastarasis teigė, kad atsistatydinti nusprendė dėl Ukrainos gerovės.

 „Ukrainos prezidentas patenkino premjero M.Azarovo atsistatydinimo prašymą. Kadangi pagal Ukrainos Konstitucijos 115 straipsnį ministro pirmininko atsistatydinimas reiškia viso ministrų kabineto pasitraukimą, Ukrainos prezidentas patvirtino visos vyriausybės atsistatydinimą", - teigiama pranešime.
Pats M. Azarovas tvirtino, kad tai asmeninis jo sprendimas. Politikas tikisi, kad jo pasitraukimas sukurs papildomas galimybes visuomeniniam ir politiniam kompromisui, dėl taikaus konflikto sureguliavimo. Pasak M. Azarovo, konfliktinė situacija, susidariusi valstybėje, kelia grėsmę Ukrainos ekonominei ir socialinei plėtrai, visai Ukrainos visuomenei ir kiekvienam piliečiui.
 
Kas užims jo vietą, kol kas nėra aišku. Opozicija nėra sužavėta pasiūlymu skirti savo patikėtinį šiai vietai užimti.
 
Premjero atsistatydinimas nėra vienintelė žinia šiandien, kuri gana netikėtai pasiekė ukrainiečius. Prezidentas taip pat pranešė, jog RADA atšaukė sausio 16 dienos įstatymus, kurie opozicijos nuomone, labai varžė piliečių teises.
 
Pyktis ir lūkesčiai
„Tiesa“ anksčiau rašė, kad opozicijos lyderiai reikalauja prezidento V. Janukovyčiaus atsistatydinimo ir naujų rinkimų. Tačiau žmonės pradėjo piktintis ir opozicijos vadais, kurie nepasirūpina protestuotojų buitimi. Kai kurie jų kelias paras laukia poilsio ir švarių, o svarbiausia, – sausų rūbų. Žmonės ėmė klausinėti, kodėl nepasirūpinama elementariais dalykais, kad kovojantys priešakinėse linijose jaustųsi bent kiek geriau.
 
O skųstis greičiausiai yra dėl ko. Mat ant protestuotojų dažnai liejamas vanduo. Jie labai greitai susitepa savo drabužius, nes degina automobilių padangas ir renčia barikadas. Be to lauke spaudžia minusinė temperatūra.
 
Kijevo centresustiprintos barikados. Didelį nerimą sukėlė žinia, kad Kijeve telkiamos elitinės, su teroristais apmokytos kovoti, milicijos ir karių pajėgos. Tokių pareigūnų gali būti iki dešimt tūkstančių. Manoma, kad jie turės „išvalyti“ protestuotojų užimtas teritorijas.
 
Savaitgalį žmonės atsisveikino su per protestus nušautu baltarusiu. Dar vienas žmogus šiandien iš ryto rastas pasikoręs arba pakartas Maidano aikštėje, ant kalėdinės eglės karkaso. Kol kas jo mirties aplinkybės tikslinamos.
  

Žymos: Ukraina, Protestai, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai