Parengė Eglė MAKUŠKAITĖ   |   2010-05-02

Kiaušinių karas Ukrainos parlamente

  
Kiaušinių karas Ukrainos parlamente

Antradienį į Ukrainos Aukščiausiosios Rados vidų buvo įmestas dujinis užtaisas. Posėdžių salė, kurioje buvo ratifikuota sutartis su Rusija, paskendo dūmuose, praneša BBC.

="line-height: 150%">Sutarties projekto, pagal kurį Rusijos karinis laivynas galės naudotis Sevastopolio karine baze iki 2042 metų, svarstymai netikėtai prasidėjo opozicijos muštynėmis – nepatenkinti politikai į Aukščiausiosios Rados pirmininką pradėjo mėtyti kiaušinius. Politikas užsidengė skėčiu ir toliau tęsė darbą.
 
Tuo pat metu į salę buvo paleistas dujinis užtaisas. Spėjama, kad jį įmetė mitinguotojai, nes tuo metu prie parlamento pastato Kijeve buvo susirinkę daugiau negu 6 tūkst. žmonių.
Rusijos karo laivyne Sevastopolyje tarnauja apie 16,2 tūkst. asmenų, o bazėje Rusija laiko apie 40 įvairių karinių laivų. Bazės galiojimo terminas pagal ankstesnę sutartį turėjo baigtis 2017 metais.
 
Ukrainos opozicija sutarties pasirašymą pavadino „valstybės išdavyste“. Manoma, kad nuomos pratęsimo sutartis buvo pasirašyta siekiant užtikrinti 30 proc. nuolaidą gamtinėms dujoms iš Rusijos.
 
Opozicijos lyderė J. Tymošenko pavadino sutartį su Rusija „šokiruojančiu kompromisu“ ir dar vienu Ukrainos Konstituciją pažeidžiančiu šalies prezidento Viktoro Janukovyčiaus žingsniu. Ukrainos prezidentas pažadėjo atversti naują santykių su Rusija puslapį.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai