BBC ir Tiesa.com inf.   |   2015-09-11

Keturios ES šalys atsisako priimti pabėgelius pagal kvotas

  
Keturios ES šalys atsisako priimti pabėgelius pagal kvotas Sudėtingiausia situacija yra Vengrijoje, per kurią keliauja pabėgeliai į Austriją.

Keturios Europos Sąjungos šalys iš Rytų Europos, penktadienį surengusios ministrų lygio pasitarimą Prahoje, išlaikė savo poziciją nepritarti privalomoms migrantų priėmimo kvotoms, kurias šią savaitę pasiūlė Europos Komisija.

sitikinę, kad mūsų šalys turėtume kontroliuoti asmenų, kuriuos galima priimti ir taip pat pasiūlyti jiems pagalbą, skaičių“, – Čekijos užsienio reikalų ministras Lubomiras Zaoralekas sakė per bendrą spaudos konferenciją su Vengrijos, Lenkijos ir Slovakijos diplomatijos vadovais.

Europos Parlamentas ketvirtadienį triuškinama dauguma balsų pritarė Europos Komisijos pirmininko Jeano-Claude'o Junckerio pasiūlytam planui, turinčiam palengvinti Europos Sąjungos pietinių valstybių naštą dėl pabėgėlių, daugiausiai atvykstančių iš Sirijos, antplūdžio.

Lietuva pagal šį planą priims daugiau kaip 1000 pabėgelių. Tai palaimino Lietuvos vyriausybė. Prognozuojama, kad tai ne galutinis pabėgelių, kurie bent laikinai atvyks į sostinę, skaičius.

 

 

  

Komentarai

Naujausi straipsniai