tiesa.com   |   2014-02-25

Katalonijos nepriklausomybės planas žlunga

  
Katalonijos nepriklausomybės planas žlunga Katalonija – turtingiausias Ispanijos regionas, kuris siekia tapti atskira valstybe.

Katalonija – nori tapti savarankiška valstybe ir apie savo atsiskyrimą nuo Ispanijos ragina savo srities gyventojus nuspręsti referendume, kuris suplanuotas rudenį. Turtingiausias Ispanijos regionas visuomet garsėjo separatistinėmis nuotaikomis, tačiau paskutiniu metu ir ypač Ispanijai išgyvenant ekonominę krizę jos sustiprėjo.

 Katalonai suplanavę referendumą surengti šių metų lapkričio 9-ąją. Jo metu rinkėjams reiktų atsakyti į du klausimus:
„Ar jūs manote, kad Katalonija turėtų būti Valstybė, taip ar ne?“;
„Jeigu taip, ar norite, kad ši valstybė būtų nepriklausoma, taip ar ne?“.
Ispanijos Ministras Pirmininkas MarianoRajoy'us įsitikinęs, kad toks referendumas negali įvykti, nes jis neteisėtas. Pasak politiko, vieni katalonai negali nuspręsti, kur ir kaip jiems gyventi, nes jie yra Ispanijos dalis. Tad dėl regiono atsiskyrimo turėtų balsuoti visi ispanai.
Šalies parlamentas referendumo klausimą svarstė praėjusią savaitę ir atmetė bet kokią galimybę jį surengti. Tad atrodo, kad realių šansų jam įvykti nebeliko, nes pagal Ispanijos įstatymus, referendumą gali paskelbti tik centrinė valdžia, o ne autonominės bendrijos, kurių viena ir yra Katalonija.
  

Žymos: Ispanija, Nepriklausomybė,

Komentarai

Naujausi straipsniai